• 2016-07-22

Weekend hiszpański na Festiwalu Strefa Ciszy

23 lipca w ramach Festiwalu Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich odbędzie się koncert zespołu Corazón Flamenco.

Corazón Flamenco, Anna Iberszer, fot. Jarosław Pepkowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Corazón Flamenco, Anna Iberszer, fot. Jarosław Pepkowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Muzyka, która porywa do tańca, pulsujący emocjami śpiew i atmosfera gorących, hiszpańskich nocy – to najkrótsza wizytówka weekendu od 23 do 24 lipca na Festiwalu Strefa Ciszy. Muzyczna podróż na Półwysep Iberyjski zacznie się już w sobotę rano koncertem w cyklu Melomaluszki, oczywiście, w hiszpańskich rytmach. Głównym wydarzeniem weekendu będzie występ gwiazdy sobotniego wieczoru – zespołu Corazón Flamenco.

Corazón Flamenco tworzą mistrzowie tego najbardziej hiszpańskiego z tańców. Ich występy są kwintesencją prawdziwego flamenco – połączeniem tańca, śpiewu, gitarowych brzmień i wyjątkowej choreografii. Wszystkie te elementy razem składają się na wspaniały spektakl, przygotowywany i grany z sercem – hiszpańskim corazón. Zespół koncertuje od 2006 roku, oprócz tradycyjnych gatunków flamenco ma w repertuarze m.in. tango, bolero i rumbę. Corazón Flamenco wystąpi w sobotę o godz. 19.00 na Scenie Purpurowej przy Świątyni Sybilli.

„Strefa Ciszy”, fot. Paweł Czarnecki (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Strefa Ciszy”, fot. Paweł Czarnecki (źródło: materiały prasowe organizatora)

W hiszpańskich rytmach dla najmłodszych melomanów w sobotę i niedzielę zagrają Carmen Azuar, Iwona Skrzos, Andrzej Lewocki, Anika Kamińska i Tomasz Kaszubowski (koncerty w cyklu Melomaluszki – godz. 10.00, 11.00, 12.00, 15.00, 16.00 i 17.00, Scena Żółta). Muzykę hiszpańskich kompozytorów, utwory inspirowane Hiszpanią, jej kulturą i tańcem, usłyszymy także na innych festiwalowych scenach. Wystąpią: duet Aleksander Wilgos (gitara) i Michał Buczkowski (skrzypce), Morpheus Saxophone Quartet, Mateusz Rulski oraz sopranistka Dorota Szczepańska, której akompaniował będzie na gitarze Leszek Potasiński.

W programie weekendu hiszpańskiego także niedzielne Koncerty Chopinowskie, zagrają Adam Kośmieja i Katarzyna Kraszewska.

Corazón Flamenco | Festiwal Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich
23 lipca 2016 roku, godz. 19.00
Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Dodaj komentarz