• 2016-07-22

Xiu Xiu Plays The Music of Twin Peaks

W trakcie trwania 16. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty (Wrocław, od 21 do 31 lipca), codziennie od 22.00, organizatorzy zapraszają do plenerowego Klubu Festiwalowego w Arsenale, którego program powstał w tym roku we współpracy z T-Mobile Electronic Beats.

„16. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„16. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kalifornijskie post-punkowe eksperymentalne trio Xiu Xiu po raz ostatni zinterpretuje na żywo muzykę do kultowego serialu Miasteczko Twin Peaks.

Diabły na scenie, diabły wokalnie. Eskalacja wściekłości i jeden z najlepszych koncertów w życiu – mowa tu o amerykańskich szaleńcach z Ho99o9 w słowach Igora Prusakowskiego. Tego nie można przegapić. Lubimy takich łobuzów!

Muzyczne rodzinne trio, które trzeba zobaczyć razem na scenie? Wojciech, Piotr i Bartosz Waglewscy jako Waglewski Fisz Emade. Kolejnym polskim akceptem będzie koncert Much – Powracająca Fala. Na scenie wybrzmią uwspółcześnione wersje takich piosenek, jak choćby Rzeka miłości, morze radości, ocean szczęścia.

W tym roku po raz pierwszy na muzycznej scenie Nowych Horyzontów zagości T-Mobile Electronic Beats, w ramach której wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny na podstawie karnetu lub biletu na koncert ważnego w danym dniu. Obok Natalii Nykiel, która w krótkim czasie stałą się jedną z najpopularniejszych wokalistek w naszym kraju pojawi się Emika. Bezkompromisowi RSS B0YS zagrają obok punkrockowca elektroniki T.Raumschmiere, a delikatna Niemoc zaprezentuje się w kontraście do pionierki electro z Gruzji Natalie Beridze | TBA. Na scenie także BAASCH ze swoim niezwykle nastrojowym, pełnym emocji głosem oraz wybuchowa mieszanka electro i house’u – warszawski duet Bert i Igor, czyli Last Robots. Wyjątkową niespodziankę na Nowe Horyzonty szykuje Artur Rojek, ambasador projektu Electronic Beats, który wystąpi w nieoczywistej roli… DJ-a.

16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu
Od 21 do 31 lipca 2016 roku
Kino Nowe Horyzonty
Wrocław

Dodaj komentarz