• 2016-07-21

Wróble, czyli o tym, jak ciężkie jest dojrzewanie

Szesnastoletni Ari zachwyca głosem w kościelnym chórze. Muzyka, jaką wykonują, i architektura wnętrza kościoła, gdzie występują, tworzą uduchowioną harmonię. Tymczasem jego własna wewnętrzna harmonia zostaje zburzona decyzją matki, która z nowym mężem decyduje się na dłuższy wyjazd do Afryki.

„Wróble”, reż. Rúnar Rúnarsson (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Wróble”, reż. Rúnar Rúnarsson (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Ari zostaje wysyłany na północ pod opiekę ojca, którego nie widział przez sześć lat. Teraz właściwie musi poznawać go na nowo. Nie jest to proste zadanie, a ojciec niczego mu nie ułatwia. Bardziej od syna interesuje go alkohol i nieustanne balangi. Zdołał już zresztą utracić na ten cel rodzinny majątek.

Jest koniec wakacji, ale zanim Ari pójdzie do szkoły podejmie pracę w przetwórni ryb. Położona nad fiordami prowincjonalna dziura, do jakiej trafił, to miejsce jego dzieciństwa. Niewielu znajomych z tamtego okresu nadal tu zostało, ale jest ta najważniejsza osoba, którą darzył największą sympatią – Lára. Dziewczynę ucieszył powrót Ariego, jego zaś ponowne spotkanie z nią po latach. Ale co z tego – Lára związana jest obecnie z zaborczym i nieokrzesanym Einarem.

Ari przechodzi właśnie burzę hormonów i chciałby mieć już za sobą ten pierwszy raz. Tu przychodzi mu z pomocą podstarzała i obleśna koleżanka ojca. Ale chłopiec wolałby stracić cnotę z Lárą. Przy pomocy kolegi udaje mu się zwabić ją na imprezę. Tylko że przebieg planowanej erotycznej sesji przybierze zgoła nieoczekiwany obrót.

Wróble, reż. Rúnar Rúnarsson
Obsada: Atli Oskar Fjalarsson, Rakel Björk Björnsdóttir, Ingvar Eggert Sigurdsson
Dystrybutor: Bomba Film
W kinach od 29 lipca 2016 roku

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR