• 2016-07-21

Wyobraźnia Jarka Madejskiego

Żyjemy w świecie definicji, punktów widzenia, rzadko wychodząc poza znany nam fizyczny i materialny świat. W swoich fotografiach Jarek Madejski prowokuje do innego spojrzenia, do wykroczenia poza to, co zrozumiałe, konwencjonalne, nazwane i zdefiniowane.

Fot. Jarek Madejski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Jarek Madejski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wyobraźnia z cyklu Czarne Ucho to poszukiwania innego spojrzenia na otaczające nas przedmioty i rzeczywistość. To wydobywanie ukrytych tajemnic z zakamarków dusz tych przedmiotów. A jeśli tylko poprzez inne spojrzenie, może zmienić się nasza rzeczywistość?

W Wyobraźni wyraźnie widoczna jest fascynacja Madejskiego malarstwem Wojciecha Fangora. Autor przyznaje, że to z niej cykl ten bierze niejako inspirację i początek: „I jako, że nie ma przypadków, a czasami koniec jest początkiem pewne zdjęcie w tym cyklu zrobiłem w momencie, gdy świat dowiadywał się o śmierci wielkiego artysty”.

Jarek Madejski – fotograf, zajmował się fotografią prasową, scenografią telewizyjną, produkcją reklam dźwiękowych. Współtwórca firmy fotograficznej Czarne ucho.

Zawsze marzyłem, żeby opisywać świat mojej wyobraźni przy pomocy barw. Wybrałem aparat fotograficzny, obiektywy i światło. Za zadanie postawiłem sobie uchwycenie barwnej aury, którą wytwarzają wokół siebie oświetlone przedmioty – mówi Madejski.

Jarek Madejski, Wyobraźnia
Od 16 do 29 lipca 2016 roku
mia  Art Gallery we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR