• 2016-07-21

Wyobraźnia Jarka Madejskiego

Żyjemy w świecie definicji, punktów widzenia, rzadko wychodząc poza znany nam fizyczny i materialny świat. W swoich fotografiach Jarek Madejski prowokuje do innego spojrzenia, do wykroczenia poza to, co zrozumiałe, konwencjonalne, nazwane i zdefiniowane.

Fot. Jarek Madejski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Jarek Madejski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wyobraźnia z cyklu Czarne Ucho to poszukiwania innego spojrzenia na otaczające nas przedmioty i rzeczywistość. To wydobywanie ukrytych tajemnic z zakamarków dusz tych przedmiotów. A jeśli tylko poprzez inne spojrzenie, może zmienić się nasza rzeczywistość?

W Wyobraźni wyraźnie widoczna jest fascynacja Madejskiego malarstwem Wojciecha Fangora. Autor przyznaje, że to z niej cykl ten bierze niejako inspirację i początek: „I jako, że nie ma przypadków, a czasami koniec jest początkiem pewne zdjęcie w tym cyklu zrobiłem w momencie, gdy świat dowiadywał się o śmierci wielkiego artysty”.

Jarek Madejski – fotograf, zajmował się fotografią prasową, scenografią telewizyjną, produkcją reklam dźwiękowych. Współtwórca firmy fotograficznej Czarne ucho.

Zawsze marzyłem, żeby opisywać świat mojej wyobraźni przy pomocy barw. Wybrałem aparat fotograficzny, obiektywy i światło. Za zadanie postawiłem sobie uchwycenie barwnej aury, którą wytwarzają wokół siebie oświetlone przedmioty – mówi Madejski.

Jarek Madejski, Wyobraźnia
Od 16 do 29 lipca 2016 roku
mia  Art Gallery we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR