• 2016-07-21

Blackberry Hill na rynku w Toruniu

22 lipca na scenie plenerowej na Rynku Starego Miasta w Toruniu odbędzie się koncert zespołu Blackberry Hill.

Blackberry Hill (źródło: materiały prasowe organizatora)

Blackberry Hill (źródło: materiały prasowe organizatora)

Muzyka Blackberry Hill to bardzo dobrze skrojony miks gatunków muzycznych z różnych biegunów, czyli folk i… nieco elektroniki, a także słowa, za którymi kryją się niebanalne treści. To połączenie tylko z pozoru uspokaja, bo tak naprawdę jest pełne emocji.

Teksty to tajemnicze i momentami baśniowe odwzorowanie codziennych przemyśleń i wydarzeń. Utwory skomponowano przy użyciu gitary akustycznej, fortepianu i wiolonczeli. Do tego dochodzą syntezatory i efekty elektroniczne, zaś ambientowe chórki tworzą wyjątkową przestrzeń wokół linii melodycznych. Brzmienia perkusyjne to połączenie klasycznego zestawu brzmień syntetycznych i wszystkich przedmiotów, w które można uderzać (prym wiodą schody od domowej antresoli oraz nakrętka od butelki).

Blackberry Hill to twórczy indywidualiści preferujący samodzielną pracę nad swoją muzyką. Krótka charakterystyka ich muzyki sprowadza się do stwierdzenia: połączenie indie folku z mroczną elektroniką. Na koncercie w Toruniu zaprezentują przede wszystkim materiał z EP-ki House Of Bones nagranej i wyprodukowanej w domowym studio. Muzyka folkowa, a do tego ciekawe teksty i ożywcza elektronika to znakomita propozycja na letni wieczór w plenerze.

Wystąpią:

  • Małgorzata Żwikiewicz – wokal
  • Paweł Wiśniewski – gitara akustyczna, klawisze, elektronika
  • Joanna Olczyk – wiolonczela
  • Wojtek Chmielewski – gitara elektryczna

Blackberry Hill
22 lipca 2016 roku, godz. 20.00
Centrum Kultury Dwór Artusa Toruń

Dodaj komentarz