• 2016-07-20

Zjednoczone Stany Miłości

W poniedziałek, 25 lipca, Kino Pod Baranami zaprasza na krakowską premierę najnowszego filmu Tomasza Wasilewskiego Zjednoczone Stany Miłości, nagrodzonego Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie.

Tomasz Wasilewski, „Zjednoczone Stany Miłości” – kadr filmu (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Tomasz Wasilewski, „Zjednoczone Stany Miłości” – kadr filmu (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Swój udział w pokazie zapowiedzieli reżyser filmu oraz odtwórcy głównych ról: Marta Nieradkiewicz, Magdalena Cielecka, Dorota Kolak i Łukasz Simlat. Po seansie zaplanowane jest spotkanie z twórcami, które poprowadzi Łukasz Maciejewski.

Jest początek 1990 roku. Mimo że nastała już wolność, cały czas czuć ducha poprzedniej epoki. Cztery pozornie szczęśliwe kobiety w różnym wieku łączy nieodparte pragnienie zmiany swojego życia. Nowy świat w transformacji budzi w nich lęki, ale też wyzwala tłumione pragnienia. Agata, młoda matka uwięziona w pozbawionym namiętności małżeństwie, szuka ucieczki w niemożliwej do spełnienia miłości. Renata jest nauczycielką zafascynowaną swoją młodszą sąsiadką Marzeną – prowincjonalną królową piękności, której mąż pracuje w RFN. Siostra Marzeny, Iza, jest dyrektorką szkoły i sekretną kochanką ojca jednej z uczennic.

Wyjątkowe kobiece portrety stworzył rewelacyjny kwartet aktorski: Julia Kijowska, Magdalena Cielecka, Dorota Kolak oraz Marta Nieradkiewicz. Na ekranie towarzyszą im m.in. Tomasz Tyndyk, Andrzej Chyra i Łukasz Simlat. Za zdjęcia do filmu odpowiada Oleg Mutu, rumuński operator i producent filmowy, który w swoim dorobku ma takie tytuły, jak 4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni, Śmierć pana Lazarescu, We mgle czy Za wzgórzami.

Seanse o godzinie 20.15 (Sala Niebieska) i 20.30 (Sala Czerwona – po pokazie spotkanie z twórcami). Pokaz premierowy oraz seanse w repertuarze Kina Pod Baranami od 29 lipca – z angielskimi napisami.

Zjednoczone Stany Miłości | reż. Tomasz Wasilewski 
25 lipca 2016 roku
Kino Pod Baranami w Krakowie

Dodaj komentarz