Nowa rezydencja artystyczna w Muzeum POLIN

Yael Vishnizki Levi we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zrealizuje krótki film, formą nawiązujący do teatru cieni. Scenariusz autorstwa artystki – dialog dwóch protagonistów – dotyczy m.in. zmagań jednostki z ideologią i reżimem, porusza temat żydowskiej imigracji do Izraela, a także przywołuje okres transformacji ustrojowej po 1989 roku. Uczestnikami dialogu są dziadek artystki i Władysław Gomułka, którzy faktycznie spotkali się przed drugą wojną światową .

Zdjęcia archiwum, fot. Yael Vishnizki Levi (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zdjęcia archiwum, fot. Yael Vishnizki Levi (źródło: materiały prasowe organizatora)

Punktem wyjścia dla projektu artystki, przedstawicielki trzeciego pokolenia, są losy jej rodziny na których ślad trafiła niedawno w archiwach państwowych, nadające szczególny kontekst jej własnej przeprowadzce z Izraela do Polski.

Spotkanie z Yael Vishnizki Levi, podczas którego artystka przybliży efekty swojej pracy w Warszawie, odbędzie się 29 lipca, o godz. 18.00 w siedzibie muzeum. Rozmowę z artystką poprowadzi dr hab. Marcin Napiórkowski – kulturoznawca związany z Instytutem Kultury Polskiej UW, zajmujący się mitologią współczesną, pamięcią zbiorową i kulturą popularną.

Yael Vishnizki Levi – studiowała na The Cooper Union for The Advancement of Science and Art (Nowy Jork), The Bezalel Academy of Art and Design (Jerozolima) i Uniwersytecie w Tel Awiwie. Była inicjatorką i kuratorką projektu Six Verbs Movement realizowanego w ramach XX edycji Festiwalu Konfrontacje Teatralne w Lublinie. Brała udział w wystawie Vot Ken You Mach w Muzeum Współczesnym Wrocław.

Rezydencja artystyczna, Yael Vishnizki Levi
Spotkanie z artystką 29 lipca 2016 roku, godz. 18.00
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR