• 2016-07-20

Jak znaleźć w sobie odwagę?

19 sierpnia odbędzie się premiera płyty Brave Enough Lindsey Stirling.

Lindsey Stirling, „Brave Enough” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Lindsey Stirling, „Brave Enough” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Lindsey Stirling pozostaje nieustraszoną marzycielką. W ciągu czterech lat od premiery jej debiutanckiego albumu, wirtuozka muzyki elektronicznej, wyszkolona skrzypaczka, tancerka i artystka w jednym stała się sensacją XXI wieku. Jej innowacyjne podejście do połączenia instrumentów smyczkowych z elektronicznymi brzmieniami podbiło serca fanów na całym świecie.

Gdy przyszła pora na rozpoczęcie pracy nad trzecim albumem, Brave Enough, Lindsey spojrzała na swoją dotychczasową podróż. Brave Enough jest jej kontynuacją. Na płycie znajdzie się charakterystyczny dla artystki kontrast między światłem i ciemnością, atmosfera jednak będzie nieco inna. Pochodzi z miejsca mniej pewnego, pełnego braku wiary w siebie . Wraz z postępem płyty, klimat się łagodzi i zmienia w bardziej optymistyczny.

Oprócz instrumentalnych rozmaitości Brave Enough będzie również zawierać kilka niesamowitych kolaboracji. Christinę Perri będzie można usłyszeć w piosence tytułowej, a Weezer Rivers Cuomo – którego utwory Lindsey wykonywała w liceum – wraz z raperem Lecrae współpracowali przy utworze Don’t Let The Feeling Fade. Przy produkcji utworu Love Is A Feeling (feat. Rooty) pomógł nie kto inny jak gwiazda muzyki EDM – Zedd.

Nauczyłam się jak otwierać swoje serce w sposób w jaki wcześniej tego nie robiłam – opisuje Stirling – Aby to zrobić trzeba być odważnym (ang. brave). Dlatego album ma tytuł Brave Enough. – Teraz artystka jest gotowa by podzielić się tą wiadomością z fanami na całym świecie. – Chcę, aby ludzie czuli, że mają odpowiednio dużo odwagi by robić rzeczy które chcą. Każdy ma nadzieje i marzenia. Trzeba nauczyć się nabierania odwagi, której może w tym momencie Ci brakuje. To jest możliwe, a tego dowodem jest ten album.

Album zwiastuje utwór The Arena.

Lindsey Stirling | Brave Enough
Pemiera: 19 sierpnia 2016 roku
Universal Music Polska

Dodaj komentarz