Life on Earth? / David Bowie

David Bowie na trwałe wpisał się w karty historii popkultury. Przekonuje o tym m.in. wystawa w Rondzie Sztuki w Katowicach, która została zainspirowana twórczością muzyka.

David Bowie, plakat Dawida Ryskiego (źródło: mat. pras. organizatora)

David Bowie, plakat Dawida Ryskiego (źródło: mat. pras. organizatora)

David Bowie jest. Zostawił trwały ślad w popkulturze. Istnieje jako figura symbolizująca nieustanną zmianę stylistyczną i odwagę w podążaniu w obranym kierunku. Wystawa w Rondzie Sztuki skupia się wokół Davida Bowiego jako postaci, do której każdy z zaproszonych artystów ma swój osobisty stosunek i poprzez pracę wchodzi w dialog z jego twórczością.

David Bowie inspiruje bowiem na wiele sposobów. Jego twórczość odbija się w działaniach rozmaitych artystów i właśnie tacy artyści zostali zaproszeni na wystawę. Znajdą się na niej prace tworzone w różnych mediach: od plakatów poprzez obiekty po video-arty i malarstwo. Będzie sporo niespodzianek i nieszablonowych rozwiązań stylistycznych. Zostanie pokazana perspektywa fana, ale także odkrywcy, ironisty i wizjonera. Większość prac zostanie stworzona specjalnie na okazję ekspozycji, więc spodziewajcie się niespodziewanego.

Wystawa obywać się będzie jako impreza towarzyszące festiwalom Off Festiwal oraz Tauron Nowa Muzyka, które obywają się w sierpniu w Katowicach.

W wystawie udział wezmą m.in.: Pola Dwurnik, Dawid Ryski, Erwina Ziomkowska, Bartek Buczek, Dominik Cymer, Mateusz Holak, Kopaniszyn Studio, Jadwiga Lemańska.

Life on Earth? / David Bowie
Wernisaż: 4 sierpnia 2016 roku, godz. 20.00
Od 4 do 30 sierpnia 2016 roku
Galeria ASP w Katowicach Rondo Sztuki
Katowice

Dodaj komentarz