• 2016-07-20

Jazzbandbigband na Placu Defilad!

Największy warszawski dansing pod chmurką odbędzie się już w sobotę 23 lipca na Placu Defilad. Organizatorzy zapraszają wszystkich na największy w stolicy parkiet do tańca. W muzyczno-tanecznej atmosferze będzie można spędzić letni wieczór z Marcinem Maseckim i jego orkiestrą – Jazzbandbigband.

„Jazzbandbigband” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Jazzbandbigband” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marcin Masecki przedstawi publiczności swoją dansingową orkiestrę jazzową. Nawiązując do jazzowych doświadczeń skompletował 13-osobowy big band i zaserwuje publiczności dwie godziny współczesnego swinga. Repertuar bazuje na nowych aranżacjach standardów złotej ery jazzu, doprawianych autorskimi komentarzami. Jest to wybuchowe połączenie tradycyjnego swinga z ekstatycznymi doznaniami rodem z imprez house i techno. Piosenki przechodzą płynnie jedna w drugą stopniowo osiągając coraz bardziej niemożliwe do wytrzymania kulminacje. Na pewno nikt nie oprze się tańcu!

Marcin Masecki o muzycznych projektach na Placu Defilad: Publiczności przybywa z każdym koncertem. Wytwarza się niezwykła atmosfera demokratycznego dostępu do muzyki i sposobu jej przeżywania. Niektórzy jedzą i muzyka jest dla nich tłem, inni bawią się z dziećmi, jeszcze inni zasłuchują się w każdym szczególe, każdy wariant jest możliwy. Ta uniwersalność, którą w jakiś  sposób Plac Defilad narzuca, jest jedną z jego największych wartości.

Zeszłoroczny dansing Jazzbandbigbandu również pokazał jak bardzo ponadczasową muzyką jest jazz tradycyjny. W obliczu swinga ciężko się nie uśmiechnąć i nie tupnąć nóżką.

W orkiestrze grają najlepsi polscy jazzmani: Jarosław Bothur, Łukasz Poprawski, Przemysław Florczak – saksofony; Jerzy Małek, Maurycy Idzikowski, Robert Murakowski – trąbki; Michał Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy Tomaszczyk, Dariusz Plichta, Piotr Wróbel – puzony; Bartosz Hołownia – banjo; Piotr Domagalski – kontrabas; Jerzy Rogiewicz – perkusja.

Całość poprowadzi zza swojego legendarnego pianina Marcin Masecki.

Jazzbandbigband
23 lipca 2016 roku, godz. 21.30
Plac Defilad w Warszawie

Dodaj komentarz