• 2016-07-20

Kim jest współczesny człowiek?

Francuski fotograf i dokumentalista Yann Arthus-Bertrand, po spektakularnym sukcesie swojego poprzedniego filmu: Home (ponad 600 tys. widzów), stawia pytanie o to, kim jest współczesny człowiek. Dotarł do ponad 2 tys. rozmówców w 60 różnych krajach: od farmerów w Mali przez afgańskich uchodźców i ukraińskich bojowników o wolność po amerykańskich więźniów skazanych na karę śmierci. Przepiękne zbliżenia ich twarzy przeplatane są zachwycającymi zdjęciami lotniczymi.

„Człowiek”, reż. Yann Arthus-Bertrand (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Człowiek”, reż. Yann Arthus-Bertrand (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Człowiek to zbudowana z wielu historii szczera przypowieść o tym, kim jest człowiek, jakie są jego ciemne i jasne strony i co tak naprawdę łączy nas wszystkich. Realizacja projektu trwała trzy lata i pochłonęła 14 milionów euro budżetu. Premiera filmu odbyła się we wrześniu 2015 jednocześnie w dwóch miejscach: podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji oraz na specjalnym pokazie w nowojorskiej siedzibie ONZ dla 1000 widzów, wśród których był sam sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon.

Marzyłem o filmie, w którym siła słów będzie współgrać z pięknem tego świata. W swojej pracy skupiłem się na problemach ludzkości: biedzie, wojnie, ruchach migracyjnych, homofobii, tym samym dokonując pewnych wyborów. Przemyślanych, politycznych wyborów. Lecz osoby, z którymi rozmawiałem, mówiły mi o wszystkim: o ich trudnościach podczas dorastania, miłości, szczęściu… Bogactwo ludzkich słów leży w sercu człowieka. Film ten relacjonuje historie tych wszystkich mężczyzn i kobiet, który powierzyli mi swoje opowieści, stając się ich posłańcem – mówi Yann Arthus-Bertrand.

Yann Arthus-Bertrand – znany jest w Polsce najbardziej ze swojego cyklu zdjęć Ziemia z nieba. Wystawy w plenerze odbyły się w sześciu miastach: Warszawie (na ogrodzeniu parku Łazienki), Krakowie (Planty), Poznaniu, Zabrzu (na terenie Huty Zabrze), Łodzi (Park Staromiejski) i Białymstoku (Rynek Kościuszki). Zdjęcia obejrzało ponad dwa miliony odwiedzających, co bije wszelkie krajowe rekordy frekwencji.

Człowiek, reż. Yann Arthus-Bertrand
Dystrybucja: Against Gravity
W kinach od 12 sierpnia 2016 roku

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR