Eus Deus Kosmateus

W Galerii Sztuki w Legnicy swoje obrazy zaprezentuje Sebastian Krok, malarz i artysta zaangażowany. Wystawa Eus Deus Kosmateus dostępna dla zwiedzających będzie już od 29 lipca.

Sebastian Krok, „Corp Us”, 2016 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sebastian Krok, „Corp Us”, 2016 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Malarstwo Sebastiana Kroka to próba ucieczki od zastanej rzeczywistości – od ekstremalnego konsumpcjonizmu, chorobliwej rywalizacji, głębokich podziałów społecznych, tyranii religijnej i korporacyjnej. „Czy możemy dokonać rejterady z tej zmanipulowanej rzeczywistości, gdzie korporacje sprowadzają człowieka do roli baterii zasilającej ich rozwój?” – pyta Krok retorycznie. I sam sobie odpowiada: „Możemy jedynie być spostrzegawczy i myśleć. A poprzez sztukę wyłapywać pęknięcia, wytworzone w społecznej świadomości. I pozwolić sobie czasem na popadnięcie w obłęd. Może to właśnie w szaleństwie kryją się resztki wolności”.

Krok wytworzył unikalny język wizualny, którym komunikuje się z odbiorcą, usiłując wyrąbać w jego świadomości wolność. W tym celu używa wielu mediów, a przekraczając ich ramy, włącza w obszar swojego działania przestrzeń.

 

Sebastian Krok – urodził się w 1985 roku, artysta malarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 2014 uzyskał dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Przestrzeni Malarskiej Leona Tarasewicza, po studiach w pracowni Mirosława Bałki w okresie 2011–14. Obecnie pracuje jako asystent Leona Tarasewicza w Pracowni Przestrzeni Malarskiej na Wydziale Sztuki Mediów na ASP w Warszawie. Jest zdobywcą kilku nagród i wyróżnień, m.in. nagrody głównej na Pierwszym Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Pięknych i Design’u FISAD 2015 w Turynie. Wystawa w legnickiej Galerii Sztuki jest realizacją Grand Prix, którą otrzymał w konkursie w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych Promocje 2015. Od 2011 prace artysty uczestniczyły w licznych wystawach zbiorowych, a legnicka wystawa jest jego trzecią wystawą indywidualną (po Le Petite Mort i Płasko o zwierzętach i przemocy w 2013).

Wystawa Eus Deus Kosmateus, Sebastian Krok
Od 29 lipca do 14 sierpnia 2016 roku
Wernisaż 29 lipca 2016 roku, godz. 18.00
Galeria Sztuki w Legnicy

Dodaj komentarz