• 2016-07-19

Przedsionek Raju 2016

Od 19 lipca do 7 sierpnia trwać będzie kolejna edycja cyklu Przedsionek Raju. Zapoczątkowany w roku 2012 cykl jest unikalnym projektem prezentującym muzykę dawną w miejscowościach, w których na co dzień bywa ona rzadkim gościem.

„Przedsionek Raju 2016” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Przedsionek Raju 2016” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W większości wypadków to małe ośrodki miejskie i wsie, które mają często intrygującą historię, wspaniałe zabytki i świetną publiczność. To idealne miejsca dla muzyki dawnej. W wielu miejscowościach koncerty odbywają się każdego roku, a w niektórych przerodziły się nawet w małe festiwale.

Davide Monti (źródło: materiały prasowe organizatora)

Davide Monti (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach tegorocznej edycji cyklu odbędzie się 31 koncertów w 21 miejscowościach na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku oraz w Wielkopolsce. W ramach cyklu wystąpią: włoski skrzypek Davide Monti, grający na organetto Argentyńczyk, Roger Helou, polska klawesynistka Joanna Boślak-Górniok oraz zespoły Miraculis z Polski i La Mouvance z Niemiec. W repertuarze koncertów muzyka średniowieczna, renesansowa i barokowa.

Partnerami cyklu są samorządy miejscowości, w których odbywają się koncerty, parafie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Przedsionek Raju 2016
Od 19 lipca do 7 sierpnia 2016 roku
Fundacja Muzyki Dawnej Cantor
Ziemia Lubuska – Dolny Śląsk – Wielkopolska

Dodaj komentarz