• 2016-07-19

Te Deum

Mieszany Chór Mariański w Krakowie pod dyrekcją Jana Rybarskiego zaprasza na koncert Te Deum prezentowany w ramach projektu Noc Cracovia Sacra.

 „Te Deum” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Te Deum” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W gotyckiej bazylice Bożego Ciała na Kazimierzu zabrzmi uroczyste Te Deum Laudamus Houstona Brighta oraz inne utwory sakralne z bogatego repertuaru chóru. Podczas koncertu będzie można usłyszeć kompozycje autorów dawnych i współczesnych, m.in. Mozarta, Haendel’a, Haydna, Świdra, Łuciuka, Kilara. Chórowi towarzyszyć będą wybitni soliści – Magda Niedbała (sopran) i Mariusz Solarz (tenor).

Chór Mariański działa przy Parafii NMP z Lourdes w Krakowie, prowadzonej przez księży Misjonarzy. Specjalizuje się w muzyce sakralnej, ale wykonuje także różnorodny repertuar muzyki klasycznej i jest zespołem trwale zakorzenionym w tradycji kulturalnej miasta Krakowa. Nieprzerwanie uczestniczy w konkursach, festiwalach, uroczystościach o charakterze zarówno religijnym jak i świeckim. Zapraszany jest do uczestnictwa w oprawie muzycznej uroczystości organizowanych między innymi przez Urząd Miasta Krakowa.

Mieszany Chór Mariański w Krakowie | Te Deum
25 lipca 2016 roku, godz. 20.00
Bazylika Bożego Ciała w Krakowie

Dodaj komentarz