• 2016-07-16

Muzykogranty

Ruszył nabór do programu Muzykogranty. To szansa na zdobycie dofinansowania nawet w wysokości 25 tys. zł na oryginalne projekty muzyczne o charakterze non-profit.

Muzykogranty (źródło: materiały prasowe organizatora)

Muzykogranty (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wprowadzamy projekt Muzykograntów, realizując wytyczne zawarte w dokumencie „Polityka rozwoju przemysłu muzycznego w Katowicach”, przygotowanym na zlecenie Miasta Ogrodów przez cenionych na świecie ekspertów w dziedzinie muzycznych przemysłów kreatywnych z instytucji Sound Diplomacy. To realne wsparcie dla każdego, kto ma pomysł na oryginalny projekt z zakresu szeroko pojętej muzyki – mówi Piotr Zaczkowski, dyrektor Katowice Miasto Ogrodów – Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek.

Na dofinansowanie mogą liczyć organizatorzy wydarzenia lub projektu, który promuje Katowice, odbędzie się w Katowicach lub jest skierowany do mieszkańców miasta. Mogą się zgłaszać zarówno organizacje pozarządowe, jak i osoby prywatne, a nawet firmy.

W budżecie Miasta Ogrodów na Muzykogranty przeznaczona jest kwota 200 tys. zł. W tym roku odbędzie się tylko jeden nabór. Na wnioski (w postaci wypełnionego formularza dostępnego na stronie Katowice Miasto Ogrodów organizatorzy czekają do 30 lipca.

Muzykogranty są drugim projektem grantowym prowadzonym przez Miasto Ogrodów. Od kilku lat liczne organizacje pozarządowe korzystają z programu Mikrograntów, z którego współfinansowane zostały liczne projekty społeczno-kulturalne, koncerty, spektakle, wystawy czy wydawnictwa płytowe lub książkowe.

Programem Muzykograntów Katowice wspierają muzyczne przemysły kreatywne związane z miastem. To jeden z ważnych projektów wynikających z członkostwa Katowic w Sieci Miast Kreatywnych UNESCO w dziedzinie muzyki. Katowice otrzymały prestiżowy tytuł Miasta Muzyki UNESCO w grudniu 2015 roku.

Muzykogranty – zgłoszenia
Do 30 lipca 2016 roku
Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek
Katowice

Dodaj komentarz