Makieta

Od 21 lipca w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce będzie można oglądać wystawę Natalie Rosin pt. Makieta. Jest to projekt budowany na zasadzie szkicowania gliną, myślenia ręką i wykorzystania ceramiki jako narzędzia projektowania i myśli architektonicznej.

Natalie Rosin, „Makieta” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Natalie Rosin, „Makieta” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas swojej rezydencji w Centrum Aktywności Twórczej Rosin będzie eksplorować lokalną architekturę w Ustce i w sąsiednim Słupsku, w efekcie czego zaprezentuje wystawę, na której pokazane zostaną makiety rzeźb ceramicznych, budowanych pod wpływem obserwacji i przetworzenia miejscowych form architektonicznych.

W swojej eksploracji artystka będzie dążyć do wypracowania nowego rozumienia architektury, poprzez próby wydobycia na jaw zwykle niewidocznych form architektonicznych i odkrywania nierozpoznanych koncepcji przestrzennych. Projekt zyskał wsparcie rządu australijskiego, którego ciałem doradczym w zakresie finansowania sztuki jest instytucja pod nazwą Australia Council. Artystce przyznano dotację rozwojową na czas jej pobytu w ramach programu rezydencji artystycznych w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej.

Natalie Rosin – jest architektem i artystką ceramiki z Sydney w Australii. Artystka kształciła się w zakresie architektury i rzeźby zarówno na terenie Australii, jak i w USA. W swej praktyce artystycznej Natalie działa na przecięciu tych dyscyplin, tworząc architektoniczne rzeźby ceramiczne.

Natalie Rosin, Makieta
Od 21 do 29 lipca 2016 roku
Wernisaż: 21 lipca 2016 roku, godzina 17.00
Organizator: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Dodaj komentarz