Miejsce, w którym nie byłem nigdy wcześniej

Wystawa pt. Miejsce, w którym nie byłem nigdy wcześniej prezentuje najnowsze dzieła pozyskane do Kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych zestawione z innymi, utrwalonymi już w przestrzeni sztuki współczesnej obiektami z Kolekcji. Ekspozycję można oglądać we wrocławskim Muzeum Architektury do 14 sierpnia.

„Miejsce, w którym nie byłem nigdy wcześniej. Pokaz dzieł z Kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Miejsce, w którym nie byłem nigdy wcześniej. Pokaz dzieł z Kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Od czasu inauguracji działalności DTZSP, która miała miejsce w 2004 roku we Wrocławiu, Stowarzyszenie konsekwentnie realizuje zadanie budowy reprezentatywnej, wyrazistej kolekcji sztuki współczesnej, składającej się z wybitnych dzieł, reprezentujących zarówno tradycyjne gatunki sztuk, jak i wielopostaciowe zbiory instalacji, dzieła sztuki medialnej czy archiwa.

Eksponowane we wnętrzach Muzeum Architektury dzieła referują różne postawy i formę, opisują także różne kategorie miejsc, kreśląc tezę, że sztuka wspiera poszukiwania człowieka w obszarze niezbędnej do jego funkcjonowania, szeroko rozumianej tożsamości. Począwszy od Andrzeja Dłużniewskiego, podejmującego w malarstwie wątek badań lingwistycznych, poprzez zakorzenione w instalacjach Grażyny Jaskierskiej-Albrzykowskiej nieodłączne relacje rzeźby i architektury, skończywszy na interwencji malarskiej Józefa Hałasa, która wskazuje na nierozerwalne związki człowieka z przyrodą, wszystkie te prace oferują namysł nad jednym z najbardziej centralnych motywów życia człowieka – miejsca, w którym on funkcjonuje.

Artyści: Andrzej Bator, Krystian Truth Czaplicki, Andrzej Dłużniewski, Miłosz Flis, Józef Hałas, Grażyna Jaskierska-Albrzykowska, Zdzisław Jurkiewicz, Grupa LUXUS, Anna Stępkowska

Miejsce, w którym nie byłem nigdy wcześniej. Pokaz dzieł z Kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych
Kuratorka: Anna Kołodziejczyk
Od 14 lipca do 14 sierpnia 2016 roku
Muzeum Architektury we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR