Co oswaja Ryszard Kaja

5 sierpnia w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu rozpocznie się wystawa Co oswaja Ryszard Kaja. Jest ona pierwszą przekrojową ekspozycją prac Ryszarda Kai – jednego z najbardziej znanych polskich twórców plakatu oraz autorów scenografii teatralnych.

Autor pracy: Ryszard Kaja (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor pracy: Ryszard Kaja (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawie pokazane zostaną głównie prace na papierze (rysunki, plakaty, monotypie, projekty kostiumów oraz dekoracji teatralnych). Uzupełnią ją projekty scenograficzne zarówno kostiumów, jak i dekoracji, a także kilka przykładów malarstwa olejnego. Mimo tak licznych obszarów aktywności artystycznej dzieła Ryszarda Kai, wybiórczo prezentowane wielokrotnie za granicą, dotąd nie pokazywane były w Poznaniu – jego rodzinnym mieście.

Pokaz przybliży najważniejsze obszary działalności twórczej artysty, starając się zaprezentować widzowi całe imaginarium, z którego korzysta artysta. Konstrukcja ekspozycji bazuje w dużej mierze na przenikaniu się bardzo osobistego świata autora w wielu dziedzinach, uwydatnieniu malarskości prac teatralnych oraz teatralizacji monotypii, rysunków i malarstwa.

Co oswaja Ryszard Kaja
Od 5 do 28 sierpnia 2016 roku
Wernisaż: 5 sierpnia 2016 roku, godzina 18.00
Kurator: Georgi Gruew
Koordynatorka: Ewelina Muraszkiewicz
Oprowadzania kuratorskie: 12 i 27 sierpnia 2016 roku, godzina 17.00
Warsztaty edukacyjne dla dzieci: 6 sierpnia 2016 roku: godzina 14.00
Galeria Miejska Arsenał
Poznań

Dodaj komentarz