• 2016-07-14

Teatr Polonia i Och-Teatr latem wystawiają w Poznaniu

Słynna Biała bluzka z Krystyną Jandą, Lament na Placu Konstytucji oraz inne spektakle Teatru Polonia i Och-Teatru – na taki rarytas zapraszają w sierpniu Teatr Muzyczny w Poznaniu i prezydent Poznania. Przedstawienia będzie można oglądać od 8 do 15 sierpnia na Dziedzińcu Urzędu Miasta.

„Biała bluzka”, fot. Robert Jaworski (źródło: materiały prasowe)

„Biała bluzka”, fot. Robert Jaworski (źródło: materiały prasowe)

Zaproszenie z Poznania było dla nas bardzo ważne dlatego, że po raz pierwszy od ośmiu lat nie zagramy latem plenerowych spektakli w Warszawie. W czasie wakacji graliśmy tam nawet 60 przedstawień. Dla mieszkańców i turystów stanowiły one stały punkt zwiedzania stolicy. W tym roku nie będzie to możliwe, dlatego z tym większą radością przyjęliśmy zaproszenie prezydenta Poznania. Cieszymy się, że będziemy mogli pokazać poznańskiej publiczności przynajmniej część naszych spektakli – opowiada Krystyna Janda.

Na dziedzińcu teatr Krystyny Jandy wystawi 5 tytułów. Na otwarcie zobaczymy słynną Białą bluzkę. Oparta na opowiadaniu Agnieszki Osieckiej historia nieszczęśliwej miłości to już spektakl „kultowy”.

To samo dotyczy Lamentu na Placu Konstytucji, który od momentu premiery w 2007 roku wystawiono w Warszawie aż 133 razy. Oglądamy historię babci, matki i wnuczki, mówiących o swoich problemach i nadziejach, o sprawach, które mogą się zdarzyć każdemu z nas.

Poznańska publiczność zobaczy też Związek otwarty w reżyserii Krystyny Jandy i Marii Seweryn. To opowieść o małżeństwie napisana przez… małżeństwo. Autorem stworzonego z myślą o teatrze ulicznym dramatu jest laureat Literackiej Nagrody Nobla z 1997 roku Dario Fo oraz jego żona, Franka Rame. Osią tekstu jest kpina i zabawa instytucją małżeństwa, żonglowanie stereotypami odnoszącymi się do natury kobiet i mężczyzn.

Flamenco namiętnie to z kolei spektakl opowiadający o uczuciach i wielkich emocjach. Tekst jest jedynie punktem wyjścia i wprowadza nas do pełnego pasji świata flamenco, gdzie taniec, śpiew, rytm i dźwięki gitary opowiadają o najgłębszych ludzkich namiętnościach – od bólu i rozpaczy po niewypowiedzianą radość.

Nie zabraknie też propozycji dla najmłodszych widzów, czyli przedstawienia Jaś i Małgosia, do którego choreografię przygotowała dobrze znana w Poznaniu Paulina Andrzejewska. Przeżywając przygody razem z dwójką głównych bohaterów, słuchając pięknych piosenek i pomagając im w wybrnięciu z opresji, młodzi widzowie nauczą się zgodnej współpracy, budowania zaufania czy rozpoznawania niebezpieczeństwa.

„Związek otwarty”, fot. Robert Jaworski (źródło: materiały prasowe)

„Związek otwarty”, fot. Robert Jaworski (źródło: materiały prasowe)

Spektakle będą grane od 8 do 15 sierpnia:

  • Biała bluzka – 8 sierpnia o godzinie 20.00
  • Flamenco namiętnie – 9 i 10 sierpnia o godzinie 20.00
  • Lament na Placu Konstytucji – 11 i 12 sierpnia o godzinie 20.00
  • Jaś i Małgosia – 13 i 14 sierpnia o godzinie 11.00
  • Związek otwarty – 13, 14 i 15 sierpnia o godzinie 20.00

Na wszystkie przedstawienia obowiązują bezpłatne wejściówki.

Spektakle Teatru Polonia i Och-Teatru w Poznaniu
Od 8 do 15 sierpnia 2016 roku
Dziedziniec Urzędu Miasta
Plac Kolegiacki 17, Poznań

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR