• 2016-07-14

Teatr Polonia i Och-Teatr latem wystawiają w Poznaniu

Słynna Biała bluzka z Krystyną Jandą, Lament na Placu Konstytucji oraz inne spektakle Teatru Polonia i Och-Teatru – na taki rarytas zapraszają w sierpniu Teatr Muzyczny w Poznaniu i prezydent Poznania. Przedstawienia będzie można oglądać od 8 do 15 sierpnia na Dziedzińcu Urzędu Miasta.

„Biała bluzka”, fot. Robert Jaworski (źródło: materiały prasowe)

„Biała bluzka”, fot. Robert Jaworski (źródło: materiały prasowe)

Zaproszenie z Poznania było dla nas bardzo ważne dlatego, że po raz pierwszy od ośmiu lat nie zagramy latem plenerowych spektakli w Warszawie. W czasie wakacji graliśmy tam nawet 60 przedstawień. Dla mieszkańców i turystów stanowiły one stały punkt zwiedzania stolicy. W tym roku nie będzie to możliwe, dlatego z tym większą radością przyjęliśmy zaproszenie prezydenta Poznania. Cieszymy się, że będziemy mogli pokazać poznańskiej publiczności przynajmniej część naszych spektakli – opowiada Krystyna Janda.

Na dziedzińcu teatr Krystyny Jandy wystawi 5 tytułów. Na otwarcie zobaczymy słynną Białą bluzkę. Oparta na opowiadaniu Agnieszki Osieckiej historia nieszczęśliwej miłości to już spektakl „kultowy”.

To samo dotyczy Lamentu na Placu Konstytucji, który od momentu premiery w 2007 roku wystawiono w Warszawie aż 133 razy. Oglądamy historię babci, matki i wnuczki, mówiących o swoich problemach i nadziejach, o sprawach, które mogą się zdarzyć każdemu z nas.

Poznańska publiczność zobaczy też Związek otwarty w reżyserii Krystyny Jandy i Marii Seweryn. To opowieść o małżeństwie napisana przez… małżeństwo. Autorem stworzonego z myślą o teatrze ulicznym dramatu jest laureat Literackiej Nagrody Nobla z 1997 roku Dario Fo oraz jego żona, Franka Rame. Osią tekstu jest kpina i zabawa instytucją małżeństwa, żonglowanie stereotypami odnoszącymi się do natury kobiet i mężczyzn.

Flamenco namiętnie to z kolei spektakl opowiadający o uczuciach i wielkich emocjach. Tekst jest jedynie punktem wyjścia i wprowadza nas do pełnego pasji świata flamenco, gdzie taniec, śpiew, rytm i dźwięki gitary opowiadają o najgłębszych ludzkich namiętnościach – od bólu i rozpaczy po niewypowiedzianą radość.

Nie zabraknie też propozycji dla najmłodszych widzów, czyli przedstawienia Jaś i Małgosia, do którego choreografię przygotowała dobrze znana w Poznaniu Paulina Andrzejewska. Przeżywając przygody razem z dwójką głównych bohaterów, słuchając pięknych piosenek i pomagając im w wybrnięciu z opresji, młodzi widzowie nauczą się zgodnej współpracy, budowania zaufania czy rozpoznawania niebezpieczeństwa.

„Związek otwarty”, fot. Robert Jaworski (źródło: materiały prasowe)

„Związek otwarty”, fot. Robert Jaworski (źródło: materiały prasowe)

Spektakle będą grane od 8 do 15 sierpnia:

  • Biała bluzka – 8 sierpnia o godzinie 20.00
  • Flamenco namiętnie – 9 i 10 sierpnia o godzinie 20.00
  • Lament na Placu Konstytucji – 11 i 12 sierpnia o godzinie 20.00
  • Jaś i Małgosia – 13 i 14 sierpnia o godzinie 11.00
  • Związek otwarty – 13, 14 i 15 sierpnia o godzinie 20.00

Na wszystkie przedstawienia obowiązują bezpłatne wejściówki.

Spektakle Teatru Polonia i Och-Teatru w Poznaniu
Od 8 do 15 sierpnia 2016 roku
Dziedziniec Urzędu Miasta
Plac Kolegiacki 17, Poznań

Dodaj komentarz