• 2016-07-14

Ale czy na pewno?

15 lipca w TR Warszawa odbędzie się pokaz finałowy projektu Lato w teatrze pt. Ale czy na pewno?

 „Ale czy na pewno?” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ale czy na pewno?” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ale czy na pewno to abstrakcyjna podróż przez zmysły i doświadczenia z nimi związane. Pokazuje, jak wiele od nich zależy i jak dużą rolę odgrywają emocje. Aktorzy zapraszają widza do otwartego dla wszystkich świata, bez utartych schematów, wypracowanych metod i sposobów działania – do świata, który kreujemy twórcy, czerpiący inspirację z serca.

Spektakl Ale czy na pewno? bazuje głównie na widzu. Punktem wyjścia są jego odczucia, emocje i potrzeby. Ideą piątkowego spotkania jest porzucenie teatralnego fotela i kontakt z drugim człowiekiem. Organizatorzy zachęcają do przeżycia wraz z aktorami tej nietypowej teatralnej przygody.

Spektakl Ale czy na pewno? powstaje w ramach program Lato w teatrze realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestnikami projektu są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Spektakl powstaje pod opieką pracowników i współpracowników TR Warszawa.

Lato w teatrze to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

Lato w teatrze | Ale czy na pewno?
15 lipca 2016 roku, godz. 17.00 i 19.00
Teatr Rozmaitości w Warszawie

Dodaj komentarz