• 2016-07-14

Trzeci album Agnes Obel

Citizen Of Glass to tytuł najnowszego albumu Agnes Obel, trzeciego w jej artystycznym dorobku. Album ukaże się na rynku 21 października nakładem wytwórni Play It Again Sam.

Agnes Obel, fot. Alex Bruel Flagstad (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Agnes Obel, fot. Alex Bruel Flagstad (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Citizen Of Glass to następca przełomowego w karierze artystki Aventine z 2013 roku. Z tym repertuarem Agnes objechała niemalże cały świat, występując na najbardziej prestiżowych scenach (między innymi Somerset House, Sheperd’s Bush Empire czy Barbican).

Materiał na nową płytę został zarejestrowany, wyprodukowany i zmiksowany przez samą Obel w Aventine-Neukölln oraz w studiu BrandNewMusic w Berlinie.

Pomysł na tytuł płyty pochodzi od niemieckiego prawniczego zwrotu „gläserner bürger”, który odnosi się do poziomu prywatności jaki jest zagwarantowany prawnie. W sensie medycznym oznacza wiedzę jaką dzisiaj posiadamy na temat budowy, biologii ciała człowieka. Gdybyśmy byli ze szkła wiedzielibyśmy wszystko. Żyjemy w czasach, gdzie wzrasta oczekiwanie na bycie bardziej otwartym, elastycznym. Ludzie używają siebie jako pewnego rodzaju materiału, odnosi się to nie tylko do artystów. Sam tytuł bardzo motywował mnie do tworzenia nowych rzeczy. Bardzo ważna była koncepcja albumu. Zależało mi na tym, aby motyw „szkła” przewijał się przez wszystkie utwory czy to za pomocą warstwy lirycznej czy użytych instrumentów – mówi Agnes Obel.

Familiar to pierwszy singiel jaki do tej pory ujawniła artystka.

Agnes Obel | Citizen Of Glass
Premiera: 21 października 2016 roku
Play It Again Sam

Dodaj komentarz