• 2016-07-13

Varius Manx i Kasia Stankiewicz w Toruniu!

15 lipca w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu odbędzie się koncert z okazji jubileuszu Varius Manx.

Varius Manx (źródło: materiały prasowe organizatora)

Varius Manx (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prawdziwą gratką dla fanów jest wiadomość, że podczas tournée grupa występuje z legendarną wokalistką Kasią Stankiewicz! Jubileuszowa trasa koncertowa to zatem wydarzenie ekskluzywne. Jedyna i niepowtarzalna okazja, aby usłyszeć przepiękny głos Kasi w towarzystwie muzyków Varius Manx!

Słuchaczy czeka wydarzenie podsumowujące 25 lat pracy artystycznej zespołu. Będzie można usłyszeć doskonale znane utwory, takie jak Orła cień, Zanim zrozumiesz, Pocałuj noc, Ruchome piaski, Zamigotał świat, a także nieco nowsze kompozycje takie jak Maj.

Historia zespołu rozpoczęła się w 1990 roku, kiedy na rynku ukazała się pierwszy album The Beginning, który zapewnił grupie grono wiernych fanów. Wydane w kolejnych latach płyty Emu, Elf, Ego, End zyskały status wielokrotnie platynowych oraz szereg nagród m.in. Grand Prix w Sopocie, 6 Fryderyków czy wygraną na Festiwalu w Karlshamn. Warto zaznaczyć, że zespół Varius Manx jest pierwszym polskim zespołem, który został wyróżniony Brylantową Płytą, nagrodą za największą ilość zdobytych złotych i platynowych płyt.

Z pewnością podczas jubileuszowego koncertu jaki zabrzmi w Muzeum Etnograficznym w Toruniu nie zabraknie przebojów, niezapomnianych muzycznych uniesień i energetycznych dźwięków. Ponadto ponowne spotkanie Varius Manx i Kasi Stankiewicz zaowocowało nowym utworem Ameryka, który będzie można poznać podczas koncertu.

Varius Manx & Kasia Stankiwewicz
15 lipca 2016 roku, godz. 21.00
Amfiteatr Muzeum Etnograficznego w Toruniu

1 komentarz do artykułu “Varius Manx i Kasia Stankiewicz w Toruniu!”

  1. Natalia

    Sprzedam taniej bilet na koncert. Info: malyszek6@wp.pl

Dodaj komentarz