• 2016-07-13

Chopin nad wodami Motławy

15 lipca Filharmonia Bałtycka ponownie rusza z cyklem recitali fortepianowych Chopin nad wodami Motławy. W przepięknym otoczeniu Salonu Gdańskiego na Ołowiance będzie można wysłuchać arcydzieł nie tylko polskiego kompozytora.

„Chopin nad wodami Motławy” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Chopin nad wodami Motławy” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Utwory Chopina, Rachmaninowa, Ravela, Brahmsa i innych twórców zagrają dla gości Filharmonii zarówno doświadczeni, jak i dopiero zdobywający uznanie, ale niezwykle zdolni pianiści. Do tych pierwszych należy m.in. Anna Mikolon, laureatka wielu nagród w polskich i międzynarodowych konkursach, posiadająca w swym dorobku wiele nagrań i publikacji. Pojawi się w PFB 24 lipca wraz z Arturem Rożkiem (baryton). Z kolei do przedstawicieli młodszej generacji wykonawców należy na przykład dobrze znany gdańskiej publiczności Mikołaj Sikała, laureat II nagrody w kategorii Duet na dwa fortepiany w XXV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Rzymie w 2015 roku. Wystąpi on 20lipca. Oprócz nich swoje umiejętności gry na fortepianie zaprezentują Anna Uszakowa (15 lipca), Paweł Rydel (16 lipca), Natalia Zaleska (17 lipca), Karol Garwoliński (18 lipca), Evgeny Zaretsky (19 lipca), Adam Piórkowski (21 lipca), Arkadiusz Godziński (22 lipca) i Michał Mossakowski (23 lipca). Recitale będą odbywać się codziennie między 15 a 24 lipca o godzinie 20.30.

Dodatkowym atutem letnich recitali fortepianowych jest to, że z miejsca, w którym odbędzie się wydarzenie, można podziwiać jeden z najpiękniejszych zakątków Gdańska – miasto od strony Motławy. Będzie to wspaniała okazja do ucieszenia zarówno oka, jak i ucha dzięki dokonaniom twórców z różnych dziedzin sztuki i czasów.

Chopin nad wodami Motławy
Od  15 go 24 lipca 2016 roku, godz. 20.30.
Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR