• 2016-07-12

Kamper – komedia o współczesnych trzydziestolatkach

Kamper w reżyserii Łukasza Grzegorzka to nowoczesna, szczera i bezpretensjonalna komedia o współczesnych trzydziestolatkach. Jej twórcy stawiają pytania kluczowe dla pokolenia, które nie boi się przyznać, że ma wszystko i nie wie, co z tym zrobić. Premiera już 15 lipca.

„Kamper” – plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Kamper” – plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Znacie ich. Para trzydziestolatków, kiedyś zakochani w sobie do szaleństwa, dziś muszą zdecydować, czy kolejny krok w życiu zrobią razem, czy osobno. Mania i Kamper. Ona jest ambitna, pracowita i zdolna. Kocha gotowanie i chce poświęcić się swojej pasji na dobre. On jest wiecznym chłopcem, który pracuje jako tester gier komputerowych i bardzo ceni sobie swoje życie bez większych zobowiązań. Kiedy w jej życiu pojawia się dojrzały mężczyzna, uznany szef kuchni i uosobienie sukcesu, Mania zacznie zastanawiać się, czy pociąga ją jeszcze beztroski urok jej męża. Czy na pewno chce spędzić z nim resztę życia? Kamper musi się ogarnąć. Zacznie jednak od romansu z ognistą nauczycielką hiszpańskiego.

Debiut Łukasza Grzegorzka to wzruszająca i pełna humoru opowieść o miłości i lęku przed dorosłością, a jednocześnie wciągająca historia o budowaniu poczucia bezpieczeństwa i nagłym traceniu gruntu pod nogami. Kamper jest historią o konfrontacji różnych perspektyw, więc na ścieżce dźwiękowej przeboje Zbigniewa Wodeckiego i Maanamu splatają się z nowym, zainspirowanym filmem kawałkiem Pezeta, legendy polskiej sceny hip-hopowej, oraz muzyką skomponowaną przez Czarnego HIFI.

Reżyseria: Łukasz Grzegorzek
Scenariusz: Krzysztof Umiński, Łukasz Grzegorzek
Obsada: Piotr Żurawski, Marta Nieradkiewicz, Jacek Braciak, Justyna Suwała
Zdjęcia: Weronika Bilska

Kamper
Reżyseria: Łukasz Grzegorzek
Premiera: 15 lipca 2016 roku
Dystrybucja: M2 Films

Dodaj komentarz