• 2016-07-11

Hel

5 sierpnia na ekrany kin wejdzie Hel – porównywany do Miasteczka Twin Peaks i Zagubionej autostrady polski thriller w lynchowskim klimacie.

Paweł Tarasiewicz i Katia Priwieziencew, „Hel” – kadr filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Paweł Tarasiewicz i Katia Priwieziencew, „Hel” – kadr filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

W obsadzie filmu można zobaczyć m.in. Marcina Kowalczyka oraz znanego z amerykańskich seriali Z Archiwum X i Californication – Philipa Lenkowsky’ego. Hel – debiut reżyserski Pawła Tarasiewicza i Katii Priwieziencew (córki niezapomnianego aktora, reżysera i dramaturga – Eugeniusza Priwieziencewa) zdobył nagrodę dla najlepszego projektu na międzynarodowych targach filmowych Golden Carpathian Prize. Znalazł się również w doborowym gronie filmów pokazywanych podczas 31. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. A ponadto walczył o główne nagrody Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych – Młodzi i Film.

W niewyjaśnionych okolicznościach, na odciętym od świata i na pozór spokojnym półwyspie helskim, dochodzi do tajemniczej zbrodni. Łączy ona ze sobą młodego chłopaka Kaila (Marcin Kowalczyk) oraz Milę (w tej roli debiutantka, Małgorzata Krukowska) – striptizerkę z lokalnego baru. Głównym podejrzanym w sprawie jest amerykański pisarz Jack (Philip Lenkowsky), który przyjechał do Polski pisać nowy scenariusz. Wkrótce jednak policyjne śledztwo odkryje mroczne sekrety mieszkańców kurortu.

Hel to pełnometrażowy debiut duetu reżyserskiego Katii Priwieziencew i Pawła Tarasiewicza, wyprodukowany przez jednoczącą twórców firmę AMONDO Films. Za zdjęcia odpowiadają Clemence Thurninger, Joaquin Del Paso i Paweł Tarasiewicz. Muzykę do filmu napisał Patryk Zakrocki. Hel – to jeden z ostatnich filmów zrobionych w Polsce na taśmie 35 mm.

Hel | reż. Paweł Tarasiewicz i Katia Priwieziencew
Premiera: 5 sierpnia 2016 roku
AMONDO Films

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR