• 2016-07-11

Fall

Lisa Hannigan zaprezentowała nowy teledysk, który powstał do utworu Fall. Za realizację klipu odpowiedzialny jest Harvey Pearson. Utwór pochodzi z płyty At Swim, która ukaże się 19 sierpnia.

Lisa Hannigan (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Lisa Hannigan (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Chcieliśmy skoncentrować się na aspekcie pokonywania różnego rodzaju przeciwności, zarówno w wymiarze psychicznym jak i fizycznym. Uznaliśmy, że las jest idealną metaforą dla umysłu pogrążonego w chaosie. Lisa w teledysku porusza się w bardzo abstrakcyjny sposób. Nad choreografią pracowaliśmy z Supple Nam. Dziwne ruchy ciała Lisy miały ukazać wewnętrzną walkę osoby zmagającej się ze swoim własnym umysłem. Cały obraz ma pokazać proces rozwoju, od momentu pojawienia się trudności, aż do ich pokonania – mówi reżyser Harvey Pearson.

Fall to drugi utwór jaki do tej pory ujawniła Hannigan i który zwiastuje jej najnowsze wydawnictwo At Swim. Po trwającej niemalże 2 lata trasie koncertowej promującej Passenger, Lisa miała duże trudności, aby rozpocząć pracę nad nowym materiałem. Po drodze zrealizowała projekty poboczne – podkładała głos postaci syreny w nominowanym do Oscara filmie animowanym Sekrety Morza, stworzyła ścieżkę dźwiękową do filmu Fargo i Grawitacja.

Moment przełomowy nastąpił wraz z mailem, który artystka otrzymała od Aarona Dessnera, gitarzysty The Nationals oraz producenta współpracującego z Sharon Van Etten oraz Local Natives. Początkowo Lisa wymieniała pomysły z Aaronem drogą elektroniczną, natomiast At Swim zaczął się materializować kiedy doszło do bezpośredniego spotkania w Danii. Materiał został zarejestrowany w kościele w Hudson, w stanie Nowy Jork.

Lisa Hannigan | Fall
Premiera: 6 lipca 2016 roku
[PIAS]

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR