Made in Poland

Janusz Oskar Knorowski pokaże swoje prace na wystawie Made in Poland w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. Artysta przetwarza w swoich wielkoformatowych obrazach motyw ogrodzenia betonowego. Wernisaż już 15 lipca!

Janusz Oskar Knorowski, „Made in Poland” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Janusz Oskar Knorowski, „Made in Poland” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Janusza Oskara Knorowskiego jest jednocześnie projektem badawczym odnoszącym się do społecznego odbioru prezentowanych dzieł i ich malarskiego języka. Zaprezentowane będą na niej wielkoformatowe obrazy malowane techniką klasyczną. Głównym motywem tematycznym są ogrodzenia betonowe oddziaływające na odbiorcę swoją skalą i ciągłością.

Poza tym na wystawie znajdą się prace nazywane przez artystę „pośrednimi”. To obrazy powstałe z potrzeby przekładania na język malarski znaczących zdarzeń: wizualnych, historycznych, społecznych i osobistych. Użyty w nich język malarskiego realizmu niesie jednak przenośnię, skrót myślowy i metaforę. „Obrazy pośrednie” inspirują do przemyśleń i dyskusji.

Janusz Oskar Knorowski – urodził się w 1964 roku w Częstochowie. Ukończył Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1989 roku pracuje na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obecnie prowadzi tam pracownię rysunku oraz pracownię malarstwa na Wydziale Sztuki Nowych Mediów w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Szczególnym rysem jego biografii jest udział w składzie założycielskim zespołu T. Love.

Janusz Oskar Knorowski, Made in Poland
Od 15 do 28 lipca 2016 roku
Wernisaż: 15 lipca 2016 roku, godzina 18.00
Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR