• 2016-07-08

Słowo i muzyka u Jezuitów

Od 6 lipca do 28 sierpnia w Jastrzębiej Górze będzie trwał XI Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny Słowo i muzyka u Jezuitów.

„XI Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny Słowo i muzyka u Jezuitów” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„XI Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny Słowo i muzyka u Jezuitów” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizowane koncerty organowe mają zachęcić wielopokoleniowe rodziny do obcowania, również w okresie wakacyjnym, z kulturą wysoką. Sprzyjać temu będzie zróżnicowany repertuar koncertów festiwalowych, jak i wstęp wolny na wszystkie koncerty festiwalowe.

Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny Słowo i muzyka u Jezuitów stanowi nie tylko istotny wkład w rozwój narodowej kultury na terenie Polski, ale jest również znaczącym forum wymiany kontaktów pomiędzy artystami z krajowych i zagranicznych ośrodków muzycznych, co owocuje wzrostem znaczenia kultury polskiej w Europie Zachodniej oraz za wschodnią granicą. Udział w koncertach wybitnych autorytetów – artystów różnych wyznań, narodowości, prezentujących zróżnicowane praktyki wykonawcze daje możliwość prezentacji muzyki organowej w ciekawy i oryginalny sposób.

Podczas 16 koncertów jastrzębiogórskiej publiczności swe umiejętności zaprezentują zaproszeni organiści, instrumentaliści i wokaliści – artyści z najwyższej światowej półki oraz wybitnie utalentowani artyści młodego pokolenia. Ten kontrast artystyczny, łączący doświadczenie z młodością oraz prezentacja zróżnicowanych form muzycznych stanowić będzie interesującą formułę koncertów. Niedawno powstałe, dedykowane Maestro Krzysztofowi Pendereckiemu, duże organy koncertowe kościoła p.w. św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze są magnesem przyciągającym artystów oraz niezliczone rzesze polskich i zagranicznych turystów odwiedzających latem ten malowniczy zakątek Polski. Jezuicki festiwal ma już swoją tradycję i wierną publiczność koncertową.

XI Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny Słowo i muzyka u Jezuitów
Od 6 lipca do 28 sierpnia 2016 roku
Jastrzębia Góra

Dodaj komentarz