• 2016-07-08

Ciało w krainie snu

Zbliża się finał projektu Lato w teatrze w Teatrze Zagłębia. Z tej okazji uczestnicy warsztatów zapraszają na pokazy spektaklu, nad którym pracowali przez ostatnie dwa tygodnie. Spektakl zostanie zaprezentowany 9 i 10 lipca w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.

„Ciało w krainie snu” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ciało w krainie snu” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nad powstawaniem spektaklu pracowali uczestnicy trzech grup: aktorsko-scenograficznej, aktorsko-dziennikarskiej oraz taneczno-multimedialnej. Opowieść rozpoczyna się w momencie, w którym młodzież szkolna wyrusza na wycieczkę. Jest to dla nich okazja do spotkania ze światem snów. Jest on często absurdalny, przeplatany motywami powieści Alicja w Krainie Czarów, pełny na co dzień ukrytych lęków oraz marzeń.

Teatr Zagłębia już po raz drugi pozyskał dofinansowanie na organizację Lata w teatrze. Jest to ogólnopolski program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W trakcie dwutygodniowych warsztatów uczestnicy mają szansę poznania teatru od strony kulis i stworzenia własnego spektaklu pod opieką profesjonalistów. W aktualnej 9. edycji programu dofinansowanie otrzymały 44 ośrodki z całej Polski – 21 organizacji pozarządowych i 23 samorządowych instytucji kultury.

Ciało w krainie snu
9 i 10 lipca 2016 roku, godz. 17.00
Teatr Zagłębia w Sosnowcu

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR