REwitalizacje

Motywem przewodnim wystawy REwitalizacje Aleksandry Supińskiej jest architektura. Artystka przygląda się wybranym budynkom, które uważa za najbardziej charakterystyczne dla danych miast. Wystawa rozpocznie się 13 lipca w Galerii Sztuki w Legnicy (Galeria Ring).

Aleksandra Supińska, „REwitalizacje” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Aleksandra Supińska, „REwitalizacje” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Aleksandra Supińska w swoich pracach próbuje docenić kunszt architektów, którzy są dla niej pełnoprawnymi artystami. Izoluje poszczególne dzieła architektoniczne z otaczającego je miejskiego krajobrazu, przetwarza, nadaje im nową funkcję i tym samym dokonuje ich swoistej rewitalizacji. Wykonuje swoje prace bez użycia technik komputerowych, a płaska, zdecydowana kolorystyka grafik i wielkomiejskie skojarzenia przywodzą na myśl dokonania sztuki popularnej.

Alesandra Supińska (ur. 1989) –  jest absolwentką Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Do tej pory jej prace były pokazywane na wielu wystawach zbiorowych, również za granicą – w Hiszpanii i Rumunii. REwitalizacje to trzecia wystawa indywidualna artystki, po Metropolitanach w 2011 roku  i Wystawie Indywidualnej Grafik w 2013 roku.

Aleksandra Supińska, REwitalizacje
Od 13 lipca do 7 sierpnia 2016 roku
Wernisaż: 29 lipca 2016 roku, godzina 17.15
Galeria Sztuki w Legnicy (Galeria Ring)

Dodaj komentarz