• 2016-07-08

Queen Symfonicznie w Atlas Arenie!

W wyjątkowy sposób uczczona zostanie – obchodzona w tym roku – 25. rocznica śmierci legendarnego solisty grupy Queen – Freddiego Mercury’ego. Muzyka jednego z najwybitniejszych zespołów wszech czasów 17 grudnia wypełni łódzką Atlas Arenę. Zaprezentowany zostanie – w znacznie rozszerzonej formie – projekt Queen symfonicznie, za którym stoi grupa Alla Vienna oraz chór Vivid Singers.

„Queen Symfonicznie w Atlas Arenie!” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Queen Symfonicznie w Atlas Arenie!” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt – prezentowany w ciągu minionych pięciu lat w Polsce i za granicą już blisko 100 razy – tym razem rozpisany został na 40-osobową Hollyłódzką Orkiestrę Filmową, w której brzmienie zespołu Alla Vienna oraz chóru Dawida Bera wzbogacają muzycy Filharmonii Łódzkiej i łódzkiego Teatru Wielkiego. W rolę Frieddiego Mercury’ego wcieli się Sebastian Machalski z warszawskiego Teatru Rampa, któremu na gitarze towarzyszy Piotr Wieczorek. W ten sposób muzyka Queen zabrzmi symfonicznie w sposób do tej pory niespotykany!

Projekt Queen symfonicznie to fenomen. Zaplanowany pierwotnie jako jednorazowy występ, przerodził się ostatecznie w wielką trasę koncertową. Doskonałe przyjęcie publiczności na premierze widowiska w łódzkim klubie Wytwórnia, 30 listopada 2011 roku, zmotywowało twórców do kontynuowania występów. Na dotychczasowych koncertach pojawiło się około 60 tys. widzów.

Na scenie Atlas Areny kilkudziesięciu artystów, w dwugodzinnym spektaklu – podzielonym na dwie części – przypomni największe przeboje brytyjskiej grupy. W pierwszej, klasycznej części koncertu, zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, które w przekrojowy sposób odzwierciedlają dyskografię zespołu. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej.

Druga część koncertu to widowisko, wzorowane na występach zespołu Queen. Prezentowane są największe hity grupy w rockowych aranżacjach. Będzie można usłyszeć m.in. utwory: We Will Rock You, We Are The Champions, I Want To Break Free oraz Another One Bites The Dust… a na deser Bohemian Rhapsody w unikalnym w skali światowej wykonaniu części operowej na żywo.

Queen Symfonicznie
17 grudnia 2016 roku, godz. 19.00
Atlas Arena w Łodzi

Dodaj komentarz