• 2016-07-08

Mozart na Placu Defilad

Już od połowy lipca muzyka jednego z najpopularniejszych na świecie kompozytorów zabrzmi w samym centrum Warszawy. Projekt Mozart na Placu Defilad przygotowała Warszawska Opera Kameralna w ramach 26. Festiwalu Mozartowskiego.

Projekt Mozart na Placu Defilad (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt Mozart na Placu Defilad (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zeszłoroczny sukces projektu zachęcił organizatorów do przygotowania nowej edycji. Podczas koncertów w przestrzeni miejskiej obok artystów Warszawskiej Opery Kameralnej wystąpią zaproszeni goście, m.in. Marek Bracha i Atom String Quartet, Duo Granat, Maciej Frąckiewicz czy kwartet The Tonacja. Utwory wiedeńskiego kompozytora będzie można usłyszeć w nowych aranżacjach. Podczas jednego z koncertów świat muzyki klasycznej połączy się ze światem muzyki jazzowej. W sobotnie i wtorkowe wieczory aż do końca lipca w centrum Warszawy rozlegać się będą dźwięki sonat, arii i pieśni Mozarta.

Projekt Mozart na Placu Defilad towarzyszy Festiwalowi Mozartowskiemu. Jego celem jest zaprezentowanie szerokiej publiczności – melomanom, wielbicielom plenerowych widowisk, a także przypadkowym przechodniom – muzyki jednego z największych kompozytorów w dziejach. W ubiegłym roku koncerty w centrum miasta, odbywające się w nieformalnej atmosferze przyciągnęły wielotysięczną publiczność.

Festiwal Mozartowski – najważniejsze przedsięwzięcie artystyczne Warszawskiej Opery Kameralnej – po raz pierwszy zorganizowany został w 1991 roku. W tym roku w ponad czterdziestu wydarzeniach – spektaklach operowych, koncertach symfonicznych oraz przedstawieniach dla dzieci – weźmie udział prawie dwustu muzyków. Założeniem Festiwalu od początku jego istnienia jest przedstawienie szerokiej publiczności całego dorobku scenicznego jednego z najpopularniejszych kompozytorów w dziejach muzyki.

Projekt Mozart na Placu Defilad
Od 12 do 30 lipca 2016 roku (wtorki i soboty od 18.00)
Warszawska Opera Kameralna
Warszawa

Dodaj komentarz