Zestawy w Widnej

Już w najbliższy piątek obejrzymy w Galerii Widnej nową wystawę Mateusza Kuli, czyli Zestawy. Krakowski artysta uważnie przygląda się temu, co niepozorne.

Mateusz Kula, „Zestawy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mateusz Kula, „Zestawy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prace Mateusza Kuli wyłaniają się z deseni ubrań przechodniów, kształtów plam na murach, faktur fasad czy porzuconych elementów wyposażenia wnętrz. Rzeczy niepotrzebne i nieistotne, nowe-odpady w momencie zanikania, zestawione w taki sposób jak gdyby już teraz były śladem przeszłości. Nie układają się w zamknięte kolaże ani instalacje. Są raczej fragmentami ciągów skojarzeń, wiążąc przedmioty i obrazy pochodzące z różnych miejsc, ale tej samej przestrzeni czasowej. To moment utraty widzialności – moment zmiany koniunktur. Wizualne tropy dostrzeżone przez artystę w okolicach Galerii Widna i na krakowskich Grzegórzkach otwierają globalną sieć asocjacji. Uruchamiają perspektywę przygody.

Mateusz Kula, „Zestawy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mateusz Kula, „Zestawy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mateusz Kula – ur. 1983. Studiował na ASP w Krakowie oraz die Angewandte Kunst w Wiedniu. Obecnie doktorant Wydział Intermediów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Swoje prace pokazywał w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, Galerii Bunkier Sztuki w Krakowie, Galerii Kronika w Bytomiu, Kunsthaus Drezno, Westfälischer Kunstverein w Munster i galeriach prywatnych. Jego prace znajdują się w kolekcjach Galerii Bunkier Sztuki, Galerii Miroslava Kubika w Litomyslu i Galerii Kronika w Bytomiu. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Mateusz Kula, Zestawy
Otwarcie: 8 lipca, godz. 19.00.
Od 8 do 30 lipca 2016 roku
Galeria Widna
Kraków

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR