Centrum w Procesie

15 sierpnia w przestrzeni XS przy ul. Narbutta 27A w Warszawie rozpocznie się wystawa fotografii Marty Ankiersztejn pt. Centrum w Procesie. Artystka przedstawi zdjęcia dokumentujące działania choreografów związanych z Centrum w Ruchu.

Marta Ankiersztejn, „Centrum w Procesie” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marta Ankiersztejn, „Centrum w Procesie” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tytuł projektu odnosi się bezpośrednio do pokazów work-in-progress w Centrum w Ruchu. Tworzy je grupa niezależnych choreografów, którzy cyklicznie prezentują swoje nieukończone prace, by w czasie otwartego spotkania z publicznością stworzyć przestrzeń do rozmowy oraz postawić nowe pytania na temat realizowanego przez siebie projektu. Marta Ankiersztejn z Centrum w Ruchu związana jest od samego początku. Wiernie przygląda się i dokumentuje kolejne poczynania grupy.

Zdjęcia powstały w ramach projektu Fundacji Burdąg Centrum w Procesie, który jest realizowany ze środków Biura Kultury miasta st. Warszawy.

Marta Ankiersztejn (ur. 1986) – jest magistrem sztuki na wydziale Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W 2010 roku ukończyła trzyletnie Studium fotografii w Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest fotografką niezależną. Współpracuje między innymi z Instytutem Teatralnym, Instytutem Muzyki i Tańca, Fundacją Ciało/Umysł i z warszawskimi teatrami. W 2012 roku otrzymała stypendium artystyczne m. st. Warszawy, w ramach którego zrealizowała projekt fotograficzny o tancerzach pt. Urbanflowers. W 2013 roku zaprezentowała wystawę o krajobrazach ciała zatytułowaną Fleshy. Rok później powróciła do tego tematu w projekcie Closeness biorąc na warsztat pary. Jej najnowsza praca Urbanrhythm prezentuje instrumentalistów wpisanych w przestrzeń miasta. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Marta Ankiersztejn, Centrum w Procesie
Wernisaż: 15 sierpnia 2016 roku, godzina 18.00
XS (ul. Narbutta 27A)
Warszawa

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR