Centrum w Procesie

15 sierpnia w przestrzeni XS przy ul. Narbutta 27A w Warszawie rozpocznie się wystawa fotografii Marty Ankiersztejn pt. Centrum w Procesie. Artystka przedstawi zdjęcia dokumentujące działania choreografów związanych z Centrum w Ruchu.

Marta Ankiersztejn, „Centrum w Procesie” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marta Ankiersztejn, „Centrum w Procesie” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tytuł projektu odnosi się bezpośrednio do pokazów work-in-progress w Centrum w Ruchu. Tworzy je grupa niezależnych choreografów, którzy cyklicznie prezentują swoje nieukończone prace, by w czasie otwartego spotkania z publicznością stworzyć przestrzeń do rozmowy oraz postawić nowe pytania na temat realizowanego przez siebie projektu. Marta Ankiersztejn z Centrum w Ruchu związana jest od samego początku. Wiernie przygląda się i dokumentuje kolejne poczynania grupy.

Zdjęcia powstały w ramach projektu Fundacji Burdąg Centrum w Procesie, który jest realizowany ze środków Biura Kultury miasta st. Warszawy.

Marta Ankiersztejn (ur. 1986) – jest magistrem sztuki na wydziale Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W 2010 roku ukończyła trzyletnie Studium fotografii w Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest fotografką niezależną. Współpracuje między innymi z Instytutem Teatralnym, Instytutem Muzyki i Tańca, Fundacją Ciało/Umysł i z warszawskimi teatrami. W 2012 roku otrzymała stypendium artystyczne m. st. Warszawy, w ramach którego zrealizowała projekt fotograficzny o tancerzach pt. Urbanflowers. W 2013 roku zaprezentowała wystawę o krajobrazach ciała zatytułowaną Fleshy. Rok później powróciła do tego tematu w projekcie Closeness biorąc na warsztat pary. Jej najnowsza praca Urbanrhythm prezentuje instrumentalistów wpisanych w przestrzeń miasta. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Marta Ankiersztejn, Centrum w Procesie
Wernisaż: 15 sierpnia 2016 roku, godzina 18.00
XS (ul. Narbutta 27A)
Warszawa

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR