Wakacje w Muzycznym!

Jak co roku w okresie letnim Teatr Muzyczny zaprasza na pokazy filmów muzycznych, tym razem słynnych amerykańskich musicali. Wśród propozycji znajdą się filmy przedwojenne, jak i współczesne produkcje. Seanse odbywać się będą tradycyjne w wakacyjne czwartki od 7 lipca do 25 sierpnia.

„Hemar”, fot. P. Modliński (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Hemar”, fot. P. Modliński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wielbicieli koncertów organizatorzy zapraszają na spotkanie z piosenką lwowską. Koncert pełen wzruszeń i doskonałej zabawy poświęcony jest Władzie Majewskiej, gwieździe legendarnej Lwowskiej Fali, którą wspomina Zbigniew Rymarz – pianista, kompozytor i akompaniator. Miał on przyjemność współpracować z bohaterką wieczoru i cieszył się jej długoletnią przyjaźnią. Jego wspomnienia, pełne osobistych refleksji, przypomną koleje życia artystki. Na scenie Rymarzowi będzie towarzyszyć Ewa Makomaska – aktorka Teatru Polskiego w Warszawie, która zaśpiewa najpiękniejsze piosenki z repertuaru Włady. Koncert odbędzie się 16 lipca o godzinie 19.00.

Melomani nie mogą ominąć także wyjątkowego wydarzenia muzycznego, podczas którego na scenie Pałacu Dąmbskich spotkają się gwiazdy polskiego jazzu – Wojciech Karolak, Adam Czerwiński, Tadeusz Jakubowski i Tomasz Grzegorski na koncercie upamiętniającym twórczość innego wybitnego jazzmana – Janusza Muniaka, jednego z najbardziej uznanych saksofonistów tenorowych w historii polskiego jazzu. Koncert przygotowany na sulenczyński festiwal Jazz w Lesie swoją premierę mieć będzie 21 lipca o godzinie 19.00 w Pałacu Dąmbskich.

Wakacje w Teatrze to także spektakle muzyczne. 27 lipca i 26 sierpnia losy Wiery Gran przypomni Aleksandra Lis, natomiast 3 sierpnia twórczość Mariana Hemara – aktorzy ze spektaklu Hemar. Marchewka – próba generalizacji. Do Torunia powraca także Nicola Palladini, znany widzom Teatru z cieszącego się ogromną popularnością spektaklu Ciao Ciao Bambina. W spektaklu d’Amore, Palladini słowami piosenek i przy akompaniamencie granej na żywo muzyki – czasem wzruszająco, czasem z przymrużeniem oka – stawia pytania o to, czym byłby świat bez miłości. Będzie można usłyszeć utwory m.in. Elvisa Presleya, Dalidy, Roberty Flack. Spektakl odbędzie się 20 sierpnia o godzinie 19.00 w Sali Kameralnej CKK Jordanki.

Wakacje w Muzycznym!
Od 7 lipca do 25 sierpnia 2016 roku (oprócz 21 lipca), godz. 20.00
Teatr Muzyczny w Toruniu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR