Ziemowit Kmieć w Zderzaku

Do 6 sierpnia w krakowskiej galerii Zderzak potrwa wystawa Ziemowita Kmiecia pt. Back G Loves. Podobnie jak na ekspozycji przed pięcioma laty, cała przestrzeń galerii zostanie zorganizowana według koloru.

Ziemowit Kmieć, wystawa „Black G Loves” w Galerii Zderzak w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ziemowit Kmieć, wystawa „Black G Loves” w Galerii Zderzak w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ostatnimi czasy Ziemowita Kmiecia prześladują erotyczne marzenia senne, w których pojawiają się tajemnicze kobiety w czarnych rękawiczkach wśród egzotycznych pnączy. „Na jej kolanach książka, na książce dłonie w czarnych rękawiczkach” – tak ujmuje to poeta, który obudził się w malarzu pod wpływem tych dziwnych, niezwykle rzadko spotykanych i męczących snów. Strofka z dreszczykiem… Okaże się, czy wystawa w Zderzaku będzie dla Ziemowita artystycznym i (być może) erotycznym wyzwoleniem, czego życzą sobie oraz jemu jej organizatorzy. Tym bardziej, że wakacje już blisko.

Ziemowit Kmieć – urodził się w 1977 roku w uzdrowisku Nałęczowie („Zdrowie, relaks i uroda. W ofercie pakiety lecznicze…”). Mieszka i pracuje w Krakowie. Debiutował w Zderzaku na wystawie zbiorowej Wakacje z duchami w 2008 roku. W 2011 roku miał wystawę indywidualną pt. Loh-koh-moh-tor. W 2015 roku prezentował obrazy na wystawach zbiorowych w Bostonie, Toruniu i Londynie.

Ziemowit Kmieć, Black G Loves
Od 5 lipca do 6 sierpnia 2016 roku
Galeria Zderzak
Kraków

Dodaj komentarz