Brak mi słów

12 lipca w Galeria Entropia we Wrocławiu zaprasza na wernisaż wystawy Oli Szulimowskiej i Pawła Marcinka pt. Brak mi słów. Będzie można na niej obejrzeć prace w różnych obiekty, instalacje, kolaże oraz fotografie.

Ola Szulimowska, Paweł Marcinek, „Brak mi słów” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ola Szulimowska, Paweł Marcinek, „Brak mi słów” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Brak mi słów. Może to być doświadczenie dalekich podróży, wielokrotnie spłycane w towarzyskich opowieściach [...]. Co rozumiemy pod pojęciem naszego najbliższego otoczenia, gdzie jest próg, którego przekroczenie jednoznaczne jest z utratą komfortu? Chcemy dołożyć wszelkich starań, aby upewnić się, że to, co robimy, ma sens, dlatego prace wykonane są w różnych technikach i nie stanowią jednolitego cyklu, a ich wspólnym mianownikiem jest aktywność życia codziennego oraz obserwacja otoczenia. To właśnie chcielibyśmy sprawdzić i pokazać. Nie jest to ani koniec ani początek. Brak mi słów – piszą o wystawie Ola Szulimowska i Paweł Marcinek.

Ola Szulimowska – jest absolwentką Malarstwa ASP we Wrocławiu, Filologii Hiszpańskiej UWr oraz Kultury Śródziemnomorskiej UWr. Zajmuje się głównie kolażem, instalacją, działaniami audio-wizualnymi. Interesują ją zjawiska łączące komunikat wizualny z jego opisem językowym. Chętnie ulega wpływom literatury, często tworzy w duecie z partnerem, wspólna praca jest zwykle rezultatem działań terenowych o charakterze peryferyjnym ze szczególnym naciskiem na kontakt z naturą. Urodziła się we Wrocławiu, z którym jest związana szczególnie i od wielu pokoleń, w wolnych chwilach improwizuje na pianinie.

Paweł Marcinek – zamieszkuje Wrocław i jest miłośnikiem pozytywnych treści. W swoich działaniach szuka takich rozwiązań, które charakteryzują się prostotą wyrazu oraz najlepiej jak największą ilością interpretacji. Często posługuje się kolażem z orientacją na działania przestrzenne zwykle niepozorne, mało widoczne czy dostrzegane  przypadkowo. Wspólnie z Olą Szulimowską wędruje przez bezkres codziennych zmagań z materią ku zachodzącemu słońcu i dalej.

Ola Szulimowska, Paweł Marcinek, Brak mi słów
Od 12 do 29 lipca 2016 roku
Galeria Entropia
Wrocław

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR