Brak mi słów

12 lipca w Galeria Entropia we Wrocławiu zaprasza na wernisaż wystawy Oli Szulimowskiej i Pawła Marcinka pt. Brak mi słów. Będzie można na niej obejrzeć prace w różnych obiekty, instalacje, kolaże oraz fotografie.

Ola Szulimowska, Paweł Marcinek, „Brak mi słów” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ola Szulimowska, Paweł Marcinek, „Brak mi słów” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Brak mi słów. Może to być doświadczenie dalekich podróży, wielokrotnie spłycane w towarzyskich opowieściach [...]. Co rozumiemy pod pojęciem naszego najbliższego otoczenia, gdzie jest próg, którego przekroczenie jednoznaczne jest z utratą komfortu? Chcemy dołożyć wszelkich starań, aby upewnić się, że to, co robimy, ma sens, dlatego prace wykonane są w różnych technikach i nie stanowią jednolitego cyklu, a ich wspólnym mianownikiem jest aktywność życia codziennego oraz obserwacja otoczenia. To właśnie chcielibyśmy sprawdzić i pokazać. Nie jest to ani koniec ani początek. Brak mi słów – piszą o wystawie Ola Szulimowska i Paweł Marcinek.

Ola Szulimowska – jest absolwentką Malarstwa ASP we Wrocławiu, Filologii Hiszpańskiej UWr oraz Kultury Śródziemnomorskiej UWr. Zajmuje się głównie kolażem, instalacją, działaniami audio-wizualnymi. Interesują ją zjawiska łączące komunikat wizualny z jego opisem językowym. Chętnie ulega wpływom literatury, często tworzy w duecie z partnerem, wspólna praca jest zwykle rezultatem działań terenowych o charakterze peryferyjnym ze szczególnym naciskiem na kontakt z naturą. Urodziła się we Wrocławiu, z którym jest związana szczególnie i od wielu pokoleń, w wolnych chwilach improwizuje na pianinie.

Paweł Marcinek – zamieszkuje Wrocław i jest miłośnikiem pozytywnych treści. W swoich działaniach szuka takich rozwiązań, które charakteryzują się prostotą wyrazu oraz najlepiej jak największą ilością interpretacji. Często posługuje się kolażem z orientacją na działania przestrzenne zwykle niepozorne, mało widoczne czy dostrzegane  przypadkowo. Wspólnie z Olą Szulimowską wędruje przez bezkres codziennych zmagań z materią ku zachodzącemu słońcu i dalej.

Ola Szulimowska, Paweł Marcinek, Brak mi słów
Od 12 do 29 lipca 2016 roku
Galeria Entropia
Wrocław

Dodaj komentarz