• 2016-07-06

6. Forum Postaw – Dedlajn

W dniach 14–17 lipca odbędzie się 6. Forum PostawDedlajn – think tank o współczesnym projektowaniu w ramach wystawy w galerii Dizajn BWA Wrocław.

„6. Forum Postaw – Dedlajn”, fot. Arnau Vidal Cascallo (źródło: materiały prasowe organizatora)

„6. Forum Postaw – Dedlajn”, fot. Arnau Vidal Cascallo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nieodłącznym elementem wystawy Forum Postaw jest tytułowe forum – swoisty think tank dotyczący współczesnego projektowania. Podczas niego projektanci, architekci, graficy, a także majsterkowicze i osoby zainteresowane relacją między obiektem a projektantem, wspólnie pracują, rozmawiają i wymieniają się doświadczeniami.

Do tej pory kuratorki z DEPOT BASEL zorganizowały już 6 międzynarodowych zjazdów, każdy z nich poświęcony był innym zagadnieniom. Były to solidarność, Widzialność/ Visiblity, Intuicja/Intuition, Wiedza/Knowledge, Narzędzia/Tools. Tym razem Forum Postaw odbędzie się pod anglojęzycznym hasłem Dedlajn/Deadline. Termin, data oddania projektu, pracy, tekstu lub innego dzieła to coś, co charakteryzuje zarówno współczesny styl pracy środowisk twórczych, jak i sprekatyzowany rynek usług artystycznych.

Wystawa Forum Postaw to nietypowa pod względem aranżacji wystawa o współczesnym dizajnie. To co zainteresowało kuratorki z DEPOT BASEL – szwajcarskiego ośrodka badającego dziedzinę projektowania to rola potrzeby w projektowaniu produktu. Nie chodzi jednak o sztucznie napędzaną przez reklamę potrzebę, a postawy młodych projektantów zwiastujących powrót do etycznych założeń dizajnu. Postawy te są kluczowe dla dalszego rozwoju dizajnu, to one zawistują przemiany w tej dziedzinie. Dlatego też tytułowe forum skupia się na nich, dając jednocześnie pole do ich wyrażenia i zderzenia się różnych opinii i stylów pracy.

Czas pracy dzielimy na spotkania z klientami, działem marketingu, ciągłe poprawianie i ulepszanie. W tym natłoku zajęć można odnaleźć współczesny strach przed pustką, ukończeniem projektu, swoistym horror vacui online. Nie nadążamy już za tempem współczesnego świata, w którym żyjemy i pracujemy. 40 godzinny tydzień pracy brzmi jak żart lub marzenie. Nie ma już jasnych granic między czasem pracy, a czasem wolnym. Zbliżające się dedlajny, praca na ostatnią chwilę towarzyszy nam już niemalże wszędzie. Zawsze mamy coś do zrobienia, coś jest nieskończone i zaraz musimy oddać jedno, by móc wziąć na siebie drugie.

Podczas trwania Forum będzie można zastanowić się i odpowiedzieć sobie na pytanie czy możliwe jest odzyskanie skradzionego czasu oraz czym jest nasz czas wolny? Czy mamy w ogóle jeszcze czas dla siebie?

Forum Postaw pozwoli nam odpowiedzieć na te pytania. W trakcie jego trwania spróbujemy zastanowić się nad kondycją życia projektanta, nad czasem wolnym, nad higieną odpoczynku oraz strategiami radzenia sobie ze stresem. W planie takie atrakcje jak: wspólne wyjście ma basen, czytanie książek, warsztat dotyczący czasu z Agatą Nowotny, wspólne wydanie kolacji oraz grill w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni.

6. Forum PostawDedlajn
Think thank w ramach wystawy
Od 14 do 17 lipca 2016 roku
galeria Dizajn BWA Wrocław

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR