• 2016-07-05

Koncerty Promenadowe w Opolu

Kontynuując wieloletnią tradycję Prezydent Miasta Opola – Arkadiusz Wiśniewski jak co roku zaprasza Opolan oraz gości na bezpłatne letnie koncerty na scenie plenerowej Filharmonii Opolskiej.

Quatuor Europa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Quatuor Europa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas lipcowych koncertów będzie można usłyszeć muzykę filmową w wykonaniu Kwartetu smyczkowego Angelus (10 lipca). W Muzyczną podróż do Hiszpanii zabierze słuchaczy zespół Quatuor Europa (16 lipca). Dynamiczne tanga oraz melodyjne walce pojawią się w programie Kwartetu Piastowskiego (24 lipca), natomiast Kwartet Con Amore (31 lipca) wprowadzi nas Tanecznym krokiem od sarabandy do fokstrota w sierpniowe koncerty.

Sierpień zainaugurują gwiazdy operetki i musicalu Anita Maszczyk oraz Michał Musioł z towarzyszeniem pianistki Grażyny Griner (07 sierpnia). 4YouQuartet zaprosi na We are the Champions – wędrówkę przez epoki z największymi mistrzami (14 sierpnia). Finał koncertów promenadowych należy do Filharmoników Opolskich oraz skrzypka Jakuba Haufy. W ich wykonaniu 21 sierpnia zabrzmi muzyka W. A. Mozarta, F. Mendelssohna-Bartholdy, K. Pendereckiego oraz E. Elgara.

Na wyjątkowy charakter koncertów promenadowych składa się zarówno niewątpliwy urok muzyki brzmiącej na wolnym powietrzu jak i program skonstruowany tak aby każdy meloman odnalazł dźwięki bliskie swym zainteresowaniom muzycznym.

Szczegółowy program koncertów można śledzić na stronie Filharmonii Opolskiej.

Koncerty Promenadowe
Od 3 lipca do 21 sierpnia 2016 roku
Filharmonia Opolska

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR