• 2016-07-05

Koncerty Promenadowe w Opolu

Kontynuując wieloletnią tradycję Prezydent Miasta Opola – Arkadiusz Wiśniewski jak co roku zaprasza Opolan oraz gości na bezpłatne letnie koncerty na scenie plenerowej Filharmonii Opolskiej.

Quatuor Europa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Quatuor Europa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas lipcowych koncertów będzie można usłyszeć muzykę filmową w wykonaniu Kwartetu smyczkowego Angelus (10 lipca). W Muzyczną podróż do Hiszpanii zabierze słuchaczy zespół Quatuor Europa (16 lipca). Dynamiczne tanga oraz melodyjne walce pojawią się w programie Kwartetu Piastowskiego (24 lipca), natomiast Kwartet Con Amore (31 lipca) wprowadzi nas Tanecznym krokiem od sarabandy do fokstrota w sierpniowe koncerty.

Sierpień zainaugurują gwiazdy operetki i musicalu Anita Maszczyk oraz Michał Musioł z towarzyszeniem pianistki Grażyny Griner (07 sierpnia). 4YouQuartet zaprosi na We are the Champions – wędrówkę przez epoki z największymi mistrzami (14 sierpnia). Finał koncertów promenadowych należy do Filharmoników Opolskich oraz skrzypka Jakuba Haufy. W ich wykonaniu 21 sierpnia zabrzmi muzyka W. A. Mozarta, F. Mendelssohna-Bartholdy, K. Pendereckiego oraz E. Elgara.

Na wyjątkowy charakter koncertów promenadowych składa się zarówno niewątpliwy urok muzyki brzmiącej na wolnym powietrzu jak i program skonstruowany tak aby każdy meloman odnalazł dźwięki bliskie swym zainteresowaniom muzycznym.

Szczegółowy program koncertów można śledzić na stronie Filharmonii Opolskiej.

Koncerty Promenadowe
Od 3 lipca do 21 sierpnia 2016 roku
Filharmonia Opolska

Dodaj komentarz