14. Warszawskie Targi Sztuki

Warszawskie Targi Sztuki są jednym z najważniejszych wydarzeń artystycznych w kraju, które co roku gromadzi szerokie grono marszandów, kolekcjonerów, kuratorów oraz miłośników sztuki. 14. edycja odbędzie się w połowie października w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.

Ivo Nikić, Galeria Arttrakt (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ivo Nikić, Galeria Arttrakt (źródło: materiały prasowe organizatora)

Około 50 wyselekcjonowanych galerii oraz antykwariatów wystawi blisko 1000 dzieł sztuki, m.in. obrazy, rzeźby oraz obiekty antykwaryczne, w tym także z okresu starożytności. Do nabycia będą też unikatowe numizmaty. Jest to jedyna impreza, podczas której można obejrzeć dokonania zarówno klasyków współczesności, jak i młodszych pokoleniowo twórców odnoszących już sukcesy.

Warszawskie Targi Sztuki mają również niezaprzeczalną wartość edukacyjną. W ich czasie organizowane są przez warszawską Pracownię Kwadrat Grafiki Artystycznej warsztaty dla dzieci i młodzieży. Gośćmi warsztatów są tacy uznani artyści jak Andrzej Pągowski i Józef Wilkoń. Równie istotnym aspektem części edukacyjnej są eksperckie wykłady o sztuce i rynku sztuki.

14. Warszawskie Targi Sztuki
Od 14 do 16 października 2016 roku
Organizator: Dom Aukcyjny Rempex
Arkady Kubickiego, Zamek Królewski w Warszawie

Dodaj komentarz