• 2016-07-04

Eryk Lubos jako samotny tata

Nowa płyta Marii Peszek zatytułowana Karabin ukazała się 26 lutego 2016 roku nakładem Warner Music Poland. Kolejnym singlem promującym ten album jest utwór Samotny tata, do którego zrealizowany został teledysk według scenariusza Anny Maliszewskiej i z występującym w tytułowej roli Erykiem Lubosem.

 „Samotny tata” – kadr teledysku (źródło: materiały prasowe wydawcy)

„Samotny tata” – kadr teledysku (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Inspiracją do piosenki było prawdziwe ogłoszenie, które znalazłam kiedyś na słupie w parku. Nie wiem kim był ten prawdziwy tata z ogłoszenia, ale historia jaką wymyśliła i opowiedziała w klipie Ania Maliszewska bardzo mnie wzrusza i na pewno mogłaby sie wydarzyć w realu. Niezwykły jest też ponowny udział Eryka Lubosa w moim teledysku, dziesięć lat temu zagraliśmy razem w Nie mam czasu na seks, a teraz Eryk powraca jako samotny tata… – tak o piosence i teledysku wypowiada się Maria Peszek.

Karabin to kolejny koncept album artystki, tym razem to jedenaście piosenek o wolności, nienawiści i prawie do bycia innym. Jedenaście piosenek na niespokojne czasy. Radykalnie pacyfistyczne treści przewrotnie zestawione z tytułem. Płyta jest kolejnym projektem współtworzonym przez Marię z Michałem Foxem Królem.

Maria Peszek | Karabin
Premiera: 26 lutego 2016 roku
Warner Music

Dodaj komentarz