Festiwal Sztuk Performatywnych i Przestrzennych Terytoria

6 lipca w przestrzeni toruńskiej Starówki rusza Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych i Przestrzennych Terytoria/Territories z udziałem międzynarodowej grupy artystów.

Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych i Przestrzennych Terytoria/Territories – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych i Przestrzennych Terytoria/Territories – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tytuł festiwalu nawiązuje do terytorium wspólnotowego rozumianego jako przestrzeń mentalna, czyli wypełniona emocjami i wspomnieniami, sensami i znaczeniami. Jest to również przestrzeń nasycona osobistymi i zbiorowymi miejscami pamięci, utrwalającymi związek wspólnoty wyobrażeń z terytorium wspólnego zamieszkiwania i tożsamego dziedzictwa.

Wśród zaproszonych gości znalazł się pochodzący z Torunia Stefan Kornacki; Yaryna Shumska i Vitalii Shupliak z Ukrainy; Eimutis Markūnas, Liucija Markūniene i Edita Ničiūte z Litwy; Sigmund Skard, Gøril Wallin, Henrik Koppen, Pavana Reid i Marit Tunestveit Dyre z Norwegii.

Działania w przestrzeni Starówki (Rynek Staromiejski) będą się odbywały w godzinach:

  • 6 lipca: godz. 16.00–20.00
  • 7 lipca: godz. 16.00–20.00
  • 8 lipca: godz. 16.00–17.00
  • 9 lipca: godz. 12.00–15.00

Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych i Przestrzennych Terytoria/Territories
Kurator: Wacław Kuczma
Od 6 do 9 lipca 2016 roku
Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu

Dodaj komentarz