• 2016-07-01

Michał Łanuszka w cyklu Piosenki z tekstem

1 lipca w Centrum im. Ludwika Zamenhofa w ramach cyklu Piosenki z tekstem odbędzie się koncert Michała Łanuszki.

Michał Łanuszka, „Łanuszka/Cohen” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe)

Michał Łanuszka, „Łanuszka/Cohen” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe)

Michał Łanuszka to aktor i gitarzysta. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie. Od 2006 r. dziennikarz RMF Classic, gdzie prowadzi m.in. autorską audycję „Noc poetów piosenki”. Zadebiutował w 2002 roku podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej Piostur Gorol Song w Andrychowie, gdzie zdobył II nagrodę oraz nagrodę specjalną dla „wybitnego instrumentalisty”.

Do tej pory ukazały się trzy albumy Michała Łanuszki: w 2009 roku Bieski idiota, w 2013 roku A miało być tak pięknie i ostatni album w 2014 roku Łanuszka/Cohen. I to właśnie utwory z najnowszej płyty Łanuszki zabrzmią w pierwszy piątek lipca w CLZ.

Płyta Łanuszka/Cohen to zestaw jedenastu pieśni autorstwa kanadyjskiego barda Leonarda Cohena w tłumaczeniu Michała Kuźmińskiego. Można tu znaleźć znane utwory, jak np. Susanne, Hallelujah czy też Dancing for the end of love. Piosenki Cohena w wykonaniu Łanuszki to nie „odświeżenie” najbardziej dotychczas znanych aranżacji Macieja Zembatego, lecz całkowicie nowe podejście do tematu.

Michał Łanuszka 
1 lipca 2016 roku, godz. 20.00
Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku

Dodaj komentarz