• 2016-07-01

Gdynia Design Days

W tym roku Gdynia obchodzi swoje 90. urodziny, a Gdynia Design Days startuje z 9. edycją festiwalu. Na hasło „Odzyskane”  mieszkańcy, entuzjaści designu, projektanci i młodzi przedsiębiorcy wyruszą w podróż do przeszłości w poszukiwaniu inspiracji do budowania przyszłości.

Gdynia Design Days, logo (mat. prasowe organizatora)

Gdynia Design Days, logo (mat. prasowe organizatora)

Wykorzystując uroki nadmorskiego kurortu i walory miasta portowego, Gdynia Design Days po raz kolejny stanie się letnią platformą wymiany myśli, miejscem inspirujących spotkań dla branży projektowej i jej odbiorców. Ofertę programową festiwalu wypełniają warsztaty, wykłady oraz wystawy. Zaprezentowane zostaną zarówno gotowe produkty, jak i dobrze zaprojektowane strategie, usługi i procesy.

„Odzyskane”, czyli hasło tegorocznej edycji odnosi się do historii Gdyni, która w tym roku obchodzi swoje 90. urodziny. W 1926 roku Polska odzyskała dostęp do morza, dziś jednak nie myślimy o sobie jako kraju nadmorskim. Organizatorzy wydarzenia pragną ponownie przywrócić to połączenie, nie tyle geograficzne, co mentalne. Chcą także odzyskać bałtyckie sąsiedztwo oraz lokalną tożsamość, świadomość i pamięć. Jednocześnie, w odniesieniu do morza, będą dążyć do odzyskania równowagi w dyskusji o tym, co ekologiczne, odpowiedzialne, mądre i zbilansowane.

Zespół merytoryczny: Zuzanna Skalska, Izabela Bołoz, Agnieszka Jacobson-Cielecka, Razy2, Henryk Stawicki, Ewa Janczukowicz-Cichosz, Paulina Kisiel.

Gdynia Design Days
Od 1 do 10 lipca 2016 roku
Organizator: Centrum Designu Gdynia
Pomorski Park Naukowo-Techniczny
Gdynia

Dodaj komentarz