• 2016-06-30

Szekspir w parku

15 lipca na dziedzińcu Domu Słowa Polskiego przy ul. Miedzianej 11 w Warszawie, odbędzie się premiera komedii Jak wam się podoba. Kolejne spektakle grane będą w dniach 16, 17, 22, 23, 24 lipca.

„Jak wam się podoba” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Jak wam się podoba” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W obsadzie spektaklu będzie można zobaczyć zarówno wielkich artystów, jak i młodych, uzdolnionych aktorów: Kamilę Bujalską, Helenę Chorzelską, Hannę Konarowską, Dianę Zamojską, Stanisława Banasiuka, Antoniego Barłowskiego, Dominika Bąka, Sebastiana Bieżyńskiego, Zbigniewa Borka, Bartłomieja Kasprzykowskiego, Jacka Knapa, Łukasza Kurczewskiego, Łukasza Lewandowskiego, Wojciecha Machnickiego, Bartłomieja Magdziarza oraz Wojciecha Sikorę.

Z okazji 400. rocznicy śmierci W. Szekspira jaka przypada w 2016 roku, mówi się o tym twórcy wiele, ale jego dziedzictwo wciąż nie jest dostępne dla każdego. W związku z tym, Teatr IMKA podjął się realizacji pomysłu reżysera Johna Weisgerbera, by przenieść na warszawski grunt międzynarodowy projekt Szekspir w parku. Sztuka  Jak wam się podoba zostanie zaprezentowana w sposób nieodpłatny, dostępny dla wszystkich mieszkańców miasta – niezależnie od ich wieku, statusu społecznego czy finansowego.

Oprawą muzyczną zajął się Marcin Nierubiec, kostiumy zaprojektowała Katarzyna Rysiak.

Nasze spektakle będą niebiletowane, bezpłatne. Zaprezentujemy je w miejskiej przestrzeni publicznej jako atrakcyjne wakacyjne wydarzenia artystyczne. Nawiążemy do światowej tradycji nowojorskiego Central Parku i w High Park w Toronto – do Nowojorskiego Festiwalu Szekspirowskiego, zainicjowanego w 1954 roku wybitnego reżysera Josepha Pappa, twórcy słynnego Public Theatre. W wystawianych w czasie festiwalu przedstawieniach występowały m.in. takie gwiazdy, jak: Meryl Streep, Anne Hathaway, Natalie Portman, czy Al Pacino – mówi Tomasz Karolak, założyciel i dyrektor artystyczny Teatru IMKA, który jest koproducentem wydarzenia.

Misją projektu jest pokazanie dzieł Szekspira w sposób przystępny, tak by bawił, stawiał wyzwania, inspirował odbiorców.

William Szekspir | Jak wam się podoba
Premiera: 15 lipca 2016 roku, godz. 19.00
Kolejne spektakle: 16, 17, 22, 23, 24 lipca 2016 roku, godz. 19.00
Dziedzieniec Domu Słowa Polskiego przy ul. Miedzianej 11 w Warszawie
Teatr IMKA w Warszawie

Dodaj komentarz