On The Run

Wystawa On The Run to przekrojowa prezentacja czterech dekad pracy twórczej Iana Emesa. Stanowi ona także uzupełnienie koncertu Davida Gilmoura, wokalisty grupy Pink Floyd, który odbył się 25 czerwca we Wrocławiu.

Ian Emes, „Atom Heart Mother Detail”, montaż z klatek, Galeria Miejska, Wrocław (źródło materiały prasowe organizatora)

Ian Emes, „Atom Heart Mother Detail”, montaż z klatek, Galeria Miejska, Wrocław (źródło materiały prasowe organizatora)

Multimedialna wystawa On The Run eksploruje przestrzenne relacje między dźwiękiem i ruchomym obrazem. Poprzez film i ręcznie rysowane animacje, prezentuje ona szerokiej publiczności kreatywny proces i techniki użyte do interpretacji muzyki. Ekspozycja zabierze publiczność w podróż od ery rysunku aż do digitalizacji i komputerowo generowanych obrazów. Widz zostanie także wciągnięty do gry przeciwieństw. Będzie się ona toczyć między nieruchomymi i ruchomymi obrazami, pracami wygenerowanymi komputerowo i rysowanymi ręcznie, a także między formą dzieł (geometrycznych i organicznych)

On The Run to pierwsza wystawa Iana Emesa w Polsce. Jej centralnym elementem będzie nowy projekt artysty, stworzony specjalnie na tę okazję. Nieznana jeszcze praca jest instalacją składającą się z powiązanych ze sobą animacji i zapętlonych obrazów wideo, które zostaną wyświetlone na ekranach przy akompaniamencie muzyki.

Na wystawie będzie można zobaczyć również kultową animację stworzoną przez Iana Emesa dla grupy Pink Floyd, obrazy i rysunki z archiwum artysty, a także oryginalne kadry z filmów zrealizowanych w latach 70. i 80. dla innych gwiazd sceny pop i rock (wśród nich: Paul i Linda McCartney, Mike Oldfield, zespół Duran Duran) oraz najnowsze prace.

Ian Emes, On The Run
Od 24 czerwca do 29 lipca 2016 roku
Kuratorka: Anna Cerelczak
Galeria Miejska we Wrocławiu
ul. Kiełbaśnicza 28

Dodaj komentarz