• 2016-06-29

White Lies | Friends

Zespół White Lies zapowiedział premierę czwartego studyjnego albumu. Friends ukaże się na rynku 7 października nakładem wytwórni BMG. Będzie to następca Bit TV z 2013 roku. Pierwsze trzy albumy zespołu trafiły do samej czołówki listy najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii.

White Lies, „Friends” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

White Lies, „Friends” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Nowy materiał zawiera dobrze znane synth-rockowe brzmienie, ale eksploruje również nowe dźwięki. Z wielu powodów dla zespołu to nowy początek. Przez jakiś czas grupa pozostawała bez opieki wytwórni z powodu reorganizacji firmy. To dało im możliwość wolnego tworzenia bez pośpiechu, ustalonego budżetu czy presji dotrzymania terminów. Myślą przewodnią albumu jest zmienna natura przyjaźni.

Jakiś czas temu zauważyliśmy, że pewne życiowe sytuacje w życiu naszych przyjaciół skutkują koniecznością podejmowania istotnych decyzji jak małżeństwo, posiadanie dzieci czy wyprowadzka z Londynu. W wyniku tego nasze relacje zmieniły charakter, stały się bardziej dojrzałe. Kiedyś jak nie widziałem kumpla jeden dzień to myślałem, że coś mu się stało. Dzisiaj mogę nie widzieć go przez 6 miesięcy i nie ma to większego znaczenia – mówi basista Charles Cave.

Take It Out On Me to tytuł premierowego utworu, który zwiastuje najnowsze wydawnictwo.

Friends został zarejestrowany w prywatnym studiu Bryana Ferry’ego i wyprodukowany przez zespół z pomocą inżyniera dźwięku, laureata nagrody Grammy Jamesa Browna (Foo Fighters, Arctic Monkeys) oraz Davida Wrencha (Caribou, FKA Twigs). Miksami zajął się Ed Buller.

Jesienią zespół zagra dwa koncerty w Polsce. 2 listopada Brytyjczycy wystąpią w Gdańsku (Stary Maneż), a 3 listopada w Warszawie (Progresja).

White Lies | Friends
Premiera: 7 października 2016 roku
BMG

Dodaj komentarz