Land Art Festiwal po raz 6.

30 czerwca rozpocznie się 6. Land Art Festiwal, który w tym roku upłynie pod hasłem „Dom”. Dom to nie tylko materialna struktura – to przestrzeń, w której kształtuje się nasza tożsamość i wrażliwość: miejsce urodzenia, ojcowizna, gniazdo, a w końcu także ojczyzna. Proces wzrastania, absorbowania wiedzy i doświadczenia poprzednich pokoleń może być kapitałem przyszłości, ale także balastem. Zwłaszcza wtedy, gdy przestaje być sferą wolności, dialogu, a staje się demonstracją władzy, areną przemocy.

Katarzyna Krzykawska, „Koń a sprawa polska” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Katarzyna Krzykawska, „Koń a sprawa polska” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Aktualnie, wobec pogłębiających się ekonomicznych nierówności oraz społecznego kryzysu masowej emigracji i uchodźstwa, mierzymy się z problemem zrywania naturalnych relacji,naruszenia społecznego kapitału budowanego przez dekady i stajemy przed wyzwaniem. Czy będziemy w stanie dać wyraz otwartości, zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym? Te pytania szczególnie wyraźnie wybrzmiewają na terenie pogranicznym, gdzie więzi między ludźmi, kulturami oraz narodami były zrywane wielokrotnie i gdzie można się przekonać, jak trudno je przywrócić.

Organizatorzy festiwalu zaprosili artystów na wschodnie krańce Polski, na polsko-białorusko-ukraińskie pogranicze oraz jednocześnie na granicę Unii Europejskiej. Hasło „Dom” i miejsce realizacji wydarzenia staną się źródłem inspiracji dla artystów różnych sfer sztuki, pokoleń, a nawet różnych części świata.

6. Land Art Festiwal
Od 30 czerwca do 9 lipca 2016 roku
Organizatorzy: Fundacja Latająca Ryba, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
Mecenas: Grupa Arche
Współorganizator: Centrum Spotkania Kultur
Podlaski Przełom Bugu

Dodaj komentarz