Sweat is fat crying

29 czerwca w siłowni Fitness Park Agora w Warszawie odbędzie się wystawa Norberta Delmana pt. Sweat is fat crying. Artysta zaprezentuje swoje dzieła w przestrzeni siłowni, ale oprócz tego zaprezentuje również swój trening-performance.

Norbert Delman, „Sweat is fat crying” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Norbert Delman, „Sweat is fat crying” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Siłownia to zespół urządzeń należących do większego układu, w którym odbywa się konwersja pewnego rodzaju energii na inną energię. Przestrzeń siłowni została wzbogacona o dzieła, rzeźby i grafiki, które starają się wpisać w rytm i charakter przestrzeni, rozpoznając jej dynamikę i estetykę. Wystawa połączona jest z treningiem-performancem Norberta Delmana. Będzie otwarta zarówno dla odbiorców sztuki jak i sportowców, więc można przyjść na trening i/lub na wystawę. Projekt Sweat is fat crying jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Jeżeli masz marzenie – musisz je chronić. Ludzie, którzy nie mogą czegoś zrobić będą Ci mówić, że Ty też nie możesz. Nie pokazuj palcem mówiąc: nie mogę, nie udaje mi się bo on/ bo ona. To proste – chcesz czegoś? Idź po to! Jeżeli dochodzi do momentu, w którym chcesz sukcesu równie mocno jak chcesz oddychać – odniesiesz go. Każdy z Was mówi, że chce sukcesu, ale czy jesteście w stanie poświęcić za sukces wszystko? Mówicie, że chcecie sukcesu, ale macie wiele wymówek: musicie iść spać, musicie jeść, musicie odpocząć. Jeżeli chcecie odnieść sukces jedyne co musicie to być gotowi zrezygnować ze snu, jedzenia, odpoczynku. Jeśli naprawdę chcecie sukcesu, musicie być gotowi nie spać 3 dni z rzędu, z obawy, że przeoczycie jakąś szansę. Musicie chcieć tak mocno, żeby zapomnieć zjeść. Pracuj ciężko, poświęć wszystko, a zdobędziesz wszystko czego chcesz – można przeczytać w tekście zapowiadającym wystawę.

Norbert Delman – urodził się w 1989 roku. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 2014 roku uzyskał dyplom w Pracowni Działań Przestrzennych pod kierunkiem prof. Mirosława Bałki. Jest artystą operującym różnymi mediami oraz eksperymentalnym kuratorem. Tworzy instalacje, rzeźby, akcje, performance. W swoich działaniach odnosi się do tematów takich jak rywalizacja, zagrożenie, czy niepokój, próbując analizować je z perspektywy własnego pokolenia. Mieszka i pracuje w Warszawie. Jego prace były prezentowane w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie (2014), MODEM Centre for Modern and Contemporary Arts w Debrecen (2011), Edinburgh Sculpture Workshop (2014, Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (2013). Otrzymał stypendium na rezydencję ESW / RSA Residency dla polskiego artysty Edinburgh Sculpture Workshop (ESW), Wielka Brytania (2014) i programu Residence InterModem w Centrum Sztuki Nowoczesnej w Debrecin, na Węgrzech (2011). Jest stypendystą Ministra Kultury 2016.

Norbert Delman, Sweat is fat crying
29 czerwca 2016 roku, w godzinach 19.00–21.00
Fitness Park Agora (ul. Czerska 8/10)
Warszawa

Dodaj komentarz