Pułapki Małgorzaty Turewicz

Wata stalowa, kauczukowa rurka, siatka miedziana, kabel, drut aluminiowy, powszechnie stosowane w telefonii, hydraulice i blacharce są dla Małgorzaty Turewicz Lafranchi podstawowym tworzywem rzeźbiarskim. Wystawa artystki pt. Pułapki potrwa do 30 lipca w Galerii Propaganda w Warszawie.

Małgorzata Turewicz Lafranchi, „Boje”, 2016, © Propaganda. Dzięki uprzejmości galerii Propaganda (źródło: materiały prasowe organizatora)

Małgorzata Turewicz Lafranchi, „Boje”, 2016, © Propaganda. Dzięki uprzejmości galerii Propaganda (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artystka artystka tworzy z użytecznych materiałów całkowicie niepraktyczne przedmioty, choć ich nazwy sugerować mogą konkretne zastosowanie jak: odznaczenia haftowane kablem telefonicznym, siatkowe pułapki i kamienie. Twórczość Małgorzaty Turewicz Lafranchi jest pewnym fenomenem.

Urodzona i wykształcona w Polsce, a budująca prawie całą swoją artystyczną karierę w Szwajcarii i ukształtowana przez tamtejsze punkty odniesienia, w zaskakujący sposób łączy w swojej pracy oba pola doświadczeń, oba spojrzenia na sztukę. Z Polską łączy ją  silny związek z tradycją awangardy. Wzbogaca je o szwajcarską mentalność oraz swoje zainteresowanie matematyką, co składa się na sztukę nad wyraz oryginalną i odznaczającą się dużą precyzją.

Celem wystawy jest ukazanie najbardziej wartościowych działań artystki, a szczególnie dokonań ostatnich lat. Będzie to pierwsza, po jej długiej nieobecności, wystawa w Warszawie. Pokazany zostanie najnowszy cykl Pułapek, obiektów/rzeźb z przemysłowej siatki, który jest niezwykle przejmujący i poprzez swoją prostotę wywołuje jednoznaczne konotacje. Cykl uzupełnią inne obiekty również wykonane z prostych, przemysłowych materiałów.

Małgorzata Turewicz Lafranchi, Pułapki
Od 25 czerwca do 30 lipca 2016 roku
Galeria Propaganda
Warszawa

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR